Sarnowianka, Awdaniec, Sparta i Rawia grają dalej [ZDJĘCIA]

Sport Wszystkie ekipy z powiatu rawickiego, które w środowe popołudnie rozgrywały spotkania w 1/16 Pucharu Polski strefy leszczyńskiej awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Jako pierwsza na boisko wybiegła w środowe popołudnie Sparta Miejska Górka. Grała na wyjeździe z Sokołem Chobienice. Gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0. W 81. minucie, po uderzeniu Dawida Durczewskiego, przyjezdni wyrównali. O awansie do dalszej fazy rozgrywek decydowały rzuty karne. W nich skuteczniejsi byli goście.

Sokół Chobienice - Sparta Miejska Górka 1:1 (rz.k. 2:4)

W Lipnie spotkanie rozgrywała Rawia Walbet Rawicz. Jej rywalem była Korona Wilkowice. Lepsi okazali się rawiczanie. Po trafieniach Bartłomieja Głowacza i Mikołaja Cheby zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek.

Korona Wilkowice - Rawia Walbet Rawicz 0:2

Sarnowianka Sarnowa podejmowała Koronę II Wilkowice. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili już 4:1. Trafienia dla gospodarzy zanotowali: dwukrotnie Mateusz Straburzyński, a po jednym - Łukasz Szczepański i Paweł Domagała. W drugiej części meczu goście odrobili część strat.

Sarnowianka Sarnowa - Korona II Wilkowice 4:3 (4:1)

Awdaniec Pakosław gościł na własnym obiekcie Promień Krzywiń. Przyjezdni prowadzili po pierwszej połowie. Druga część meczu należała do gospodarzy. Zanotowali trzy trafienia. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Ihor Dmytruk i Karol Deka.

Awdaniec Pakosław - Promień Krzywiń 3:1 (0:1)

W 1/8 Pucharu Polski strefy leszczyńskiej Orla Jutrosin zmierzy się z lepszym z pary: Rydzyniak II Rydzyna - Dąbroczanka Pępowo (mecz zaplanowano na 1 września), Awdaniec z lepszym z pary: Pelikan Dębno Polskie - Orkan Chorzemin (mecz zaplanowano na 7 września), Sparta Miejska Górka zagra z Sarnowianką, a Rawia z PKS-em Racot.