Słaba pierwsza połowa, ale końcowy sukces koszykarzy Rawii

Słaba pierwsza połowa, ale końcowy sukces koszykarzy Rawii - Zdjęcie główne

Drużyna Macieja Maciejewskiego pokonała we własnej hali MKS Otmuchów 82:77.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu rawickich koszykarzy nie wskazywała na ich zwycięstwo. Dopiero w drugiej kwarcie gospodarze poczuli ferwor walki i zaczęli nadrabiać punkty, które stracili w pierwszej odsłonie meczu. Na przerwę schodzili przy remisie 42:42.

- Gratulacje dla drużyny. Bardzo ciężki mecz. Niestety, nie udało nam się, szczególnie w pierwszej połowie, zatrzymać głównej broni drużyny z Otmuchowa, jaką jest rzut z dystansu, chociaż cały tydzień o tym mówiliśmy i ćwiczyliśmy - podkreśla trener Rawii Rawicz Maciej Maciejewski.

Jak dodaje, jego drużynie w ataku grało się ciężko. Rawiczanie przez cały mecz gonili wynik i dopiero w końcówce sobotniego spotkania, udało się wyrwać bardzo ważne dwa punkty. To one pozwoliły im na celebrowanie kolejnego zwycięstwa w sezonie.

Rawia po 20. kolejkach znajduje się na ósmym miejscu w tabeli grupy D z dorobkiem 29 punktów (9 zwycięstw i 11 porażek). Do prowadzącej drużyny Górnika Trans.eu Wałbrzych traci ich aż 8 i to właśnie z nimi rawiczanie rozegrają kolejne ligowe spotkanie.

Mecz wyjazdowy 21. kolejki odbędzie się 3 lutego w wałbrzyskiej Hali Mistrzów o godz. 18.00.