Sparta Miejska Górka rozpoczęła sezon z przytupem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Na zero z tyłu zagrali zawodnicy Sparta Miejska Górka. Wygrali inauguracyjne spotkanie w ramach Red Box klasy okręgowej z Tęczą-Osą Osieczna.

Przed rozpoczęciem sezonu z klubem pożegnał się Mariusz Niedźwiedź. Dołączył on do Sarnowianki Sarnowa. Do Pelikana Dębno Polskie trafił Zbigniew Rak. Innych transferów ze Sparty nie było.

Do ekipy z miasta nad Balatonem dołączyli natomiast juniorzy: Kacper Andrzejak, Nikodem Skrzypczak, Dawid Szydłowski, Kamil Zawieja, Mikołaj Łakomy oraz Kacper Krzyżosiak. Po półrocznym wypożyczeniu do GKS-u Mirków, do Sparty wrócił Michał Łysiak. W zespole znaleźli się także wychowankowie klubu, wracający po kilkuletniej przerwie: Krzysztof Szeptun, Krystian Wierzyk i Piotr Lokś.

W pierwszym meczu ligowym podopieczni Mariusza Frąckowiaka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wyszli na prowadzenie po bramce Pawła Kowalskiego. Asystował Albert Szafrański. Gol padł w 25. minucie. Po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo. Na listę strzelców wpisał się Albert Szafrański, po asyście Dawida Durczewskiego. Wynik ustalił wprowadzony w końcówce meczu Wiktor Marchewka. Asystował Dawid Szydłowski. Wynik 3:0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Drużyna z Osiecznej postawiła się nam. Miała swoje sytuacje. Na szczęście, to co Igor miał do obrony, to obronił - przyznał po spotkaniu Mariusz Frąckowiak, trener Sparty. - Szkoda, że dla nas padło tak mało. Mogliśmy dołożyć jeszcze z dwie bramki. Wszystkie zmiany, które mogliśmy, przeprowadziliśmy.  Zwycięstwo cieszy, chłopacy też są zadowoleni. Trzeba im podziękować za ten mecz - dodał.

Sparta Miejska Górka - Tęcza-Osa Osieczna 3:0
Bramki: 1:0 Paweł Kowalski (25'), 2:0 Albert Szafański (49'), 3:0 Wiktor Marchewka (87')
Skład Sparty: Skrzypczak - Żyto, Subera, Przewoźny, R. Siecla (79' Wierzyk), Łysiak, Zimny (88' Łakomy), Durczewski (74' Zawieja), Nowak (46' Andrzejak), Kowalski (74' Marchewka), Szafrański (58' Szydłowski)