Sparta pokonała wicelidera

Sparta pokonała wicelidera - Zdjęcie główne

Po czarnej serii, trzech porażek z rzędu, miejskogórecka Sparta w końcu zapunktowała. W okazały sposób odprawiła „z kwitkiem” wicelidera z Rydzyny.

Mecz zaczął się spokojnie. Żadna ze stron nie forsowała tempa. Pierwszą składną akcję miejscowi przeprowadzili po nieco ponad kwadransie gry. Wynik tego meczu otworzył Przemysław Kaczmarek. Rydzyniak starał się rozgrywać piłkę, ale Sparta tego dnia także poczynała sobie nie najgorzej. Na 2:0 podwyższył Tomasz Wiśniewski w 36. minucie. Już minutę później, ku zdziwieniu większości, było 3:0, a do siatki ładnym strzałem trafił Mariusz Frąckowiak. Rydzyniak sprawiał wrażenie oszołomionego, ale jeszcze w pierwszej połowie strzelił bramkę kontaktową.

Sparta Miejska Górka - Rydzyniak Rydzyna 5:2 (3:1)

1:0 - Przemysław Kaczmarek (18'), 2:0 - Tomasz Wiśniewski (40'), 3:0 - Mariusz Frąckowiak (43'), 4:2 - Igor Kal (80'), 5:2 - Tomasz Wiśniewski (85')

Sparta: Rafał Skrzypczak - Bartłomiej Nowak, Marcin Hądzlik, Robert Cieplik, Robert Siecla, Igor Kal, Dawid Adamiak (75'Marcin Antoniak), Mariusz Frąckowiak (70'Mateusz Pernak), Tomasz Kokot (85'Adrian Kaiser), Przemysław Kaczmarek, Tomasz Wiśniewski (90'Grzegorz Plawgo)

Więcej informacji o tym meczu we wtorkowym wydaniu "ŻR".