Sparta remisuje w Miliczu

Sparta remisuje w Miliczu - Zdjęcie główne

Kolejną remisową potyczkę sparingową zanotowali zawodnicy Sparty Miejska Górka. Podopieczni Waresiaka w minioną sobotę udali się do Milicza, gdzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią byli podejmowani przez miejscową Barycz.

Mecz zaczął się dość spokojnie, ale pierwszą skuteczną akcję przeprowadzili przyjezdni. Po kwadransie gry akcję Edwina Marchewki wykończył Łukasz Dytko i było 0:1. Gospodarze nie pozostali dłużni i pięć minut później wyrównali stan rywalizacji. Jeszcze w pierwszej połowie kolejną skuteczną akcją popisali się spartanie. W 37. minucie rzut wolny egzekwował Damian Gmerek. Nowy nabytek Sparty dośrodkował na tyle precyzyjnie, że Krystian Wierzyk strzałem głową zdołał umieścić piłkę w siatce. Na przerwę zawodnicy schodzili więc przy stanie 1:2. Po zmianie stron gra nadal była wyrównana. Sparta jednak już nie potrafiła znaleźć drogi do siatki Baryczy. Miejscowi za wszelką cenę starali się wyrównać i cel osiągnęli. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Paweł Kląskała skapitulował po raz drugi i mecz zakończył się remisem 2:2.

Barycz Milicz - Sparta Miejska Górka 2:2 (1:2)

0:1 - Łukasz Dytko (15'), 1:2 - Krystian Wierzyk (37')

Sparta: Paweł Kląskała - Marcin Hądzlik, Krystian Wierzyk, Mariusz Niedźwiedź, Robert Siecla, Bartłomiej Nowak, Damian Gmerek, Edwin Marchewka, Kacper Golina, Mateusz Pernak, Łukasz Dytko, Michał Łysiak, Kacper Subera, Adrian Giezek