Sparta wraca z kompletem punktów

Sparta wraca z kompletem punktów - Zdjęcie główne

Po ubiegłotygodniowej, dotkliwej porażce z Dębem Kębłowo, miejskogórecka Sparta na 19. kolejkę udała się na daleki wyjazd do Kaszczoru. Miejscowy Sokół w trzech pierwszych kolejkach rundy wiosennej zdobył tylko punkt i jest pod tym względem gorszy od Sparty, która ma na swoim koncie 3 wiosenne „oczka”. Zawodnicy z Kaszczoru z dorobkiem 9 punktów zamykają ligową tabelę i są murowanym kandydatem do spadku klasę niżej. Nasuwa się więc pytanie - „z kim ma wygrać Sparta jeśli nie z Sokołem?”

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Później zaczęła się zaznaczać przewaga spartan. Po nieco ponad kwadransie gry doprowadzili do wyrównania, a bramkę strzelił Bartłomiej Nowak, który wykorzystał podanie Roberta Siecli. W pierwszej połowie, mimo przewagi Sparty, więcej bramek nie zobaczyliśmy. Na kolejne trafienia czekać było trzeba do ostatnich 20 minut tego meczu. W 71. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Edwin Marchewka egzekwował rzut rożny, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Krystian Wierzyk. Było to drugie trafienie młodego stopera Sparty w rudzie wiosennej. Dwie minuty później zabójczą kontrę wyprowadzili spartanie i podwyższyli na 1:3. Tym razem podawał Łukasz Dytko, a akcję zakończył Damian Gmerek. Ten sam zawodnik kilka minut później dołożył drugie trafienie i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny1:4. Następne starcie zawodnicy Waresiaka zagrają nad „Balatonem”. W ramach 20. kolejki na własnym obiekcie podejmować będą Rydzyniaka Rydzyna. Początek meczu w sobotę o 15.30.

Sokół Kaszczor - Sparta Miejska Górka 1:4 (1:1)

1:1 - Bartłomiej Nowak (16'), 1:2 - Krystian Wierzyk (71'), 1:3 - Damian Gmerek (73'), 1:4 - Damian Gmerek (76')

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Krystian Wierzyk, Robert Siecla, Mariusz Niedźwiedź, Mateusz Pernak, Marcin Hądzlik, Michał Adamiak, Łukasz Dytko, Bartłomiej Nowak (46'Kacper Subera), Edwin Marchewka (76'Kacper Golina), Damian Gmerek