Dwa medale młodego zawodnika z Dubina

Autor: | Zdjęcie: Marzena Sieroń

Dwa medale młodego zawodnika z Dubina - Zdjęcie główne

foto Marzena Sieroń

Sport Michał Frąszczak z Dubina przywiózł dwa medale z Mistrzostw Polski w Taekwon-do.

Michał Frąszczak do rywalizacji w Grodkowie w województwie opolskim stanął między innymi z zawodnikami z Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz województwa łódzkiego. Wystartował w kategorii KADET (11-13 lat) i wywalczył dwa medale.

W walkach przerywanych - semi contact zajął 3. miejsce, natomiast w technikach specjalnych - 2. Jak relacjonuje trenerka Michała - Marzena Sieroń, była liczna konkurencja i wszyscy prezentowali dobre przygotowanie do zawodów. Podkreśla, ze jest dumna ze startu swojego podopiecznego.

Był to ostatni w tym sezonie turniej kwalifikacyjny do Kadry Polski Taekwon-do i z niecierpliwością czekam na wyniki - dodaje trenerka.

Do tej kwalifikacji liczą się również wyniki z Pucharu Polski, który odbył się 13 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Z tych zawodów Michał również przywiózł dwa medale - srebrny i brązowy.

Jak przekonuje Marzena Sieroń, zajęcia taekwon-do to ćwiczenia ruchowe, pozwalające na poznawanie technik sztuk walki i samoobrony, ale także dobra zabawa, więc zachęca do trenowania tej dyscypliny.