Świetny występ Mateusza Świątka. Orla z kompletem punktów [ZDJĘCIA]

Świetny występ Mateusza Świątka. Orla z kompletem punktów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
122

SportTrzy gole zobaczyli kibice, którzy w sobotnie popołudnie (28.09.2024. r.) zasiedli na trybunach stadionu w Jutrosinie. Miejscowa Orla gościła Zawiszę Dolsk. Spotkanie odbyło się w ramach 8. kolejki Red Box klasy okręgowej, gr. 4.

Udział przy każdym z trafień miał Mateusz Świątek. W piątej minucie zawodnik Orli uderzył prawą nogą i pokonał bramkarza Zawiszy. Asystę zanotował Hubert Grzywaczewski. W drugiej części meczu napastnik podwyższył po strzale z szesnastego metra. Asystował Jakub Szymanowski. Autorem trzeciej bramki był Jakub Szymanowski, wchodzący w pole karne. Zewnętrzną częścią stopy dośrodkował Mateusz Świątek.

Mecz nie był tak jednostronny, jak wskazuje na to wynik 3:0. Goście nie raz wychodzili na czyste pozycje. Próbowali także uderzeń z przewrotki. Mylili się jednak na potęgę. Na posterunku był także Igor Skrzypczak.

Miejscowi radzili sobie zdecydowanie lepiej w drugiej części meczu. Trener Michał Niestrawski posłał na boisko rezerwowych, a ci wnieśli sporo ożywienia w poczynania Orli.

Do momentu strzelenia bramki w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Po niej coś "siadło", chyba w głowach. Męczyliśmy się, chyba sądziliśmy, że będzie bardzo łatwo - przyznał Michał Niestrawski, trener Orli. - W końcu mieliśmy rezerwowych. Ich wejście na boisko zadziałało mobilizująco. Rozruszało to nas. Rywale grali w okrojonym składzie. Z każdą minutą im brakowało sił, a my to wykorzystaliśmy. Cieszę się, że ponownie zagraliśmy też na zero z tyłu - dodał.

Orla Jutrosin - Zawisza Dolsk 3:0 (1:0)