„Taki mecz był nam potrzebny”

„Taki mecz był nam potrzebny” - Zdjęcie główne

Na 7. kolejkę nad Balaton zawitał Helios, z którym Sparta nie ma dobrego bilansu. W zeszłym sezonie podopieczni Staniszewskiego w dwumeczu przegrali z ekipą z Czempinia 7:1.

Niedzielne starcie zatem wydaje się być przełomowym. Sparta dobrze rozpoczęła i już w 13. minucie wyszła na prowadzenie. Gola zdobył młodziutki pomocnik Michał Adamiak. Później goście doprowadzili do wyrównania, ale przewagę cały czas miała Sparta. Podopieczni Staniszewskiego zneutralizowali najgroźniejszą broń Heliosa czyli skrzydła. Tuż przed końcem dopięli swego i strzelili decydującą bramkę. Gola na wagę trzech punktów strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej Łukasz Dytko.

Sparta Miejska Górka - Helios Czempiń 2:1 (1:0)

1:0 - Michał Adamiak (13'), 2:1 - Łukasz Dytko (86')

Sparta: Rafał Skrzypczak - Robert Siecla, Marcin Hubert, Marcin Hądzlik, Mateusz Pernak, Bartłomiej Nowak (75'Łukasz Dytko), Przemysław Kaczmarek, Tomasz Kokot (90'Wiktor Marchewa), Robert Cieplik, Michał Adamiak (77'Mariusz Frąckowiak), Dawid Adamiak

Co po meczu powiedział trener Staniszewski, przeczytasz w aktualnym wydaniu "ŻR".