Tradycyjne biegi w Pakosławiu za nami

Sport W poniedziałek, 1 maja 2023 r., nad pakosławskim zalewem odbyły się, tradycyjne już, biegi 1-majowe. W tym roku wprowadzono pewną innowację.

Nad zalewem w Pakosławiu do rywalizacji sportowej stanęło 163 biegaczy oraz 30 kijkarzy, którzy w tym roku po raz pierwszy wzięli udział w 1-majowych zmaganiach. Sportowcom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda oraz dobry humor.

- Chyba zasłużyliśmy na tak piękną pogodę. Jest bardzo przyjemnie, a przede wszytskim dzieci są bardzo zadowolone - relacjonowała mama jednego z uczestników biegów.

Biegacze stratowali w 7 kategoriach. Na poszczególne grupy czekało sześć tras o długości: 150 m, 300 m, 500 m, 800 m, 1 000 m, 2 650 m oraz 10 600 m. Najkrótszą pokonały przedszkolaki, natomiast najdłuższa została przygotowana dla dorosłych zawodników startujących w kategorii OPEN. Marsz nordic walking odbył się na trasie 5 300 m.

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale wręczane przez wójta Pakosławia, Piotra Skrzypka, oraz przez przewodniczącą rady gminy - Elżbietę Łakomą. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali, oprócz medali, dyplomy oraz drobne upominki.

Organizatorem tegorocznych zmagań sportowych był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.

Biegi w kategorii OPEN wyłoniły dwóch zwycięzców. Najszybciej biegającym mężczyzną został  Sławomir Wróblewski, a pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Joanna Radojewska.