Triathloniści rozpoczęli zmagania

Triathloniści rozpoczęli zmagania - Zdjęcie główne

Rawiccy triathloniści rozpoczęli sezon startowy zawodami w Sierakowie. W piątek na linii startu stanęły dzieci w duathlonie w 3 kategoriach wiekowych. Powiat rawicki, w najstarszej kategorii (11-12 lat), reprezentował Kamil Manowiecki. W swoim debiucie pokonał dystans 3.800 metrów na rowerze oraz 900 metrów biegu, mijając metę na 7. lokacie.

W kolejnym dniu wystąpili triathloniści. Z 4-osobowej grupy rawickich zawodników, najszybciej dystans 1/4 Ironmana (950 m pływanie, 45 km rower i 10,5 km bieg) pokonał Marcin Nowacki, kończąc zmagania na 253. miejscu (02:34:13). Kolejny z rawiczan, Jarosław Manowiecki zajął 295. lokatę, poprawiając czas z ubiegłego roku o blisko 5 minut (02:36:48). Nasz powiat reprezentowali również: Bartosz Bohm (437.) i Arkadiusz Samol (868.).