Trzy punkty zostały na jutrosińskiej ziemi. Dublet Sebastiana Kapały [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
37
zdjęć

foto B. Kowalski

SportZwycięstwem Orli Jutrosin zakończył się mecz przeciwko Sokołowi Chwałkowo, w ramach 12. kolejki klasy okręgowej RED BOX. Goście bramkę zdobyli w dwóch dobitkach po rzucie karnym.

Orla zdecydowanie jest w gazie, utrzymuje się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Drużyna z Chwałkowa jest za to na drugim końcu tabeli - zajmuje ostatnie miejsce, z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. Sokół - o czym warto wspomnieć - żadnego meczu nie wygrał.

Jedna bramka w pierwszej połowie meczu Orli Jutrosin z Sokołem Chwałkowo

Pierwsza połowa nie obfitowała w taką ilość bramek, jak druga. Była zdecydowanie spokojniejsza pod względem wykonywanych akcji, ale to nie stanęło na drodze ku temu, by gospodarze objęli prowadzenie. Wydarzyło się to w 24. minucie spotkania. Do bramki rywala - po podaniu Kacpra Plewy - trafił Sebastian Kapała. Po tym uderzeniu, na stadionie wśród kibiców zapadła euforia, ale było słychać okrzyki, że chcą więcej. Przybyli na jutrosiński obiekt kibice, bramek w pierwszej połowie już więcej nie ujrzeli.

Nerwów nie brakowało

Zdecydowanie więcej się działo w drugiej części meczu. Emocje wśród piłkarzy brały górę do tego stopnia, że w pewnych sytuajach sędzia nie omieszkał pokazać zawodnikowi żółtej kartki za nadmierne dyskutowanie z decyzjami. Nie zabrakło też prób wymuszenia fauli.

Aby obejrzeć skuteczną akcję na bramkę czekaliśmy do 75. minuty spotkania. Efektowną szarżą ponownie popisała się ekipa Orli. Po podaniu od Łukasza Kaczmarka, gola zdobył Mateusz Świątek. Orla prowadziła 2:0. Ten stan jednak długo się nie utrzymał.

W 78. minucie sędzia dopatrzył się faulu bramkarza Orli na zawodniku Sokoła we własnym polu karnym. Decyzja nie mogła być inna - zarządzono rzut karny. Po uderzeniu zawodnika Sokoła, golkiper Orli obronił pierwszy strzał, obronił także pierwszą dobitkę w wykonaniu drużyny z Chwałkowa. Nie udało się to jednak przy kolejnej i goście zdobyli pierwszą bramkę.

Po kolejnych pięciu minutach, znów triumfowała Orla. Udanym strzałem ponownie popisał się Sebastian Kapała. Jutrosinianie prowadzili 3:1 i taki stan utrzymał się do gwizdka kończącego spotkanie.

Orla Jutrosin - Sokół Chwałkowo 3:1 (1:0)