Turnieje piłkarskie w Miejskiej Górce i Pakosławiu [ZDJĘCIA]

Turnieje piłkarskie w Miejskiej Górce i Pakosławiu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
61

Sport Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe zorganizowało turnieje dla dziewcząt i chłopców w kategoriach do lat 13 i 15. Piłkarskie wydarzenia odbyły się jednocześnie we wtorek (21 maja 2024 r.) w Pakosławiu i Miejskiej Górce.

W Pakosławiu, w turniejach "Duża Piłkarska Kadra Czeka" i "Mała Piłkarska Kadra Czeka" grały dziewczęta. W kategorii starszej - ekipa powiatu rawickiego, złożona z zawodniczek Sparty, zajęła drugą lokatę. Triumf w imprezie, dający awans do finału krajowego był o włos. Zwycięstwo zapewniła sobie drużyna z powiatu średzkiego.

Zanotowaliśmy 2 remisy i 2 wysokie zwycięstwa. Zero straconej bramki, ale kończymy na drugim miejscu - przyznała po imprezie Agata Polowczyk, trenerka drużyny.

W młodszej grupie ekipa z powiatu rawickiego zajęła miejsca 5/6. Wygrała ekipa Ostrowa Wielkopolskiego.

Reprezentantów ziemi rawickiej nie było, z kolei, w Miejskiej Górce. W mieście nad Balatonem grały zespoły chłopaków. W kategorii starszej - triumfowali reprezentanci powiatu średzkiego. Za nimi na podium uplasowali się piłkarzez z powiatów: pleszewskiego i konińskiego. W młodszej kategorii zwycięstwo odniosła drużyna z powiatu konińskiego, drugą lokatę zajął zespół z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, a na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa z powiatu pleszewskiego.