Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Kowalski

Wiosenna runda rozgrywek piłkarskich ruszyła w najlepsze. Bez bramek w pierwszym meczu Rawii [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
24
zdjęć

foto Bartosz Kowalski

SportBezbramkowym remisem zakończyło się pierwsze w rundzie wiosennej spotkanie piłkarskiej Rawii Rawicz. Drużyna złożona w głównej mierze z wychowanków klubu podejmowała na własnym stadionie drużynę Orła Mroczeń.

Weekend 16-17 marca to dni wielkiego powrotu ligowej piłki na boiska w powiecie rawickim. Swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej na stadionie przy ulicy Spokojnej rozegrała także Rawia Rawicz, która rywalizuje w Red Box V lidze, gr. 3. Co ważne - i co bardzo mocno zaznaczają działacze klubu - większość składu stanowią wychowankowie klubu.

Bez bramek w pierwszym meczu

W sobotę (16 marca) Rawia podejmowała Orła Mroczeń. Ekipa z powiatu kępińskiego miała punkt więcej od rawiczan.

Obie ekipy do meczu i swojego rywala podchodziły bardzo zachowawczo. Były ciekawie skonstruowane akcje, ale brakowało w nich finalizacji. W pierwszej połowie więcej z gry miała Rawia. Na niewiele się to jednak zdało. Po przerwie śmielej zaatakowali goście. Recepty na pokonanie Dominika Sadowskiego nie znaleźli. Ostatecznie, w meczu nie padła żadna bramka. Spotkanie zakończyło się remisem.

Po punkty do Śremu

Po meczu z Orłem Mroczeń Rawia plasuje się na 10. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. Na następne spotkanie podopieczni Marka Nowickiego udadzą się do Śremu na spotkanie z tamtejszą Wartą. Początek starcia w niedzielę (24 marca) o godzinie 15:00.

Rawia Rawicz - Orzeł Mroczeń 0:0
Skład Rawii: D. Sadowski, F. Bałuniak (80' J. Wojtyczka), O. Cierniak, K. Cugier, B. Głowacz (87' B. Krupa), S. Herman, S. Kamiński ( 74' W. Kopij), M. Marszałek, S. Orłowski, T. Skrzypczak, P. Wawrzyniak