Z lekkoatletycznych aren

Z lekkoatletycznych aren - Zdjęcie główne

LEKKOATLETYKA. Zawodniczki i zawodnicy MUKS Szok Bojanowo i MUKS Kadet Rawicz startowali na imprezach o zasięgu ogólnopolskim. Wielu z nich poprawiło rekordy życiowe.

We Włocławku odbył się Finał Nestle Cup. Wśród najlepszych Wielkopolan byli zawodnicy obu klubów z powiatu rawickiego. Aleksander Bańkowski z Kadeta wywalczył brązowy medal w wieloskoku (U16). Uzyskał rezultat 11,82 m. Na starcie stanęły także zawodniczki klubu z Bojanowa. Zofia Ratajczak w skoku w dal (U14) zajęła IV miejsce, uzyskując 4.72 m (4 wynik w Polsce), a Zuzanna Skrzypczak (U16) w wieloskoku uplasowała się na VI miejscu z wynikiem 10.31 m PB (8 wynik w Polsce).

Z reprezencją województwa do Włocławka udał się trener Maciej Ratajczak z bojanowskiego klubu, który wspierał i pomagał w startach zawodników. Wielkopolanie uplasowali się na drugiej pozycji w klasyfikacji końcowej. Przegrali tylko z ekipą z województwa kujawsko-pomorskiego.

W Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Toruniu startowali zawodnicy Kadeta. Wielu z nich wywalczyło rekordy życiowe.

Aleksander Bańkowski (U16) wygrał bieg na 200m ppł (czas: 29'30"), a na drugim miejscu sklasyfikowano Fabiana Czerniaka (30'88"). Nikodem Rogal (U20) na 110m ppł był trzeci - uzyskał czas 17'10", na tej samej lokacie uplasował się Jakub Mamot w U16 (18'86").

Wśród miotaczy: Emilia Jaróżek (U14) uzyskała w oszczepie - 23,16m (500g), a w dysku - 16,56m (600g). Marcel Szefer (U14) w oszczepie osiągnął rezultat 28,37m (500g) (PB), a w dysku 19,46m (1kg). Jakub Juszkowski (U16) w oszczepie (600g) 28,50m, a w dysku (1kg) 19,32m. Bartosz Stelmaszyk (U16) w oszczepie (600g) 20,16m a w dysku (1kg) 16,17m.

Kamil Kaźmieczak był drugi w wieloskoku (U14) uzyskując wynik 9,08m. Trzeci w tej samej konkurencji był Jakub Sobczak z rezultatem 8,47m.

W biegach sprinterskich na 100m i 300m w kategorii U14 "życiówki" poprawili: Oliwer Frąckowiak i Mateusz Gbiorczyk, przebiegając linię mety odpowiednio w czasie 13'90" i 14'09" oraz 45'07" i 47'64".

Pozostałe wyniki: Fabian Czerniak w skoku w dal osiągnął 5,14m (PB). Jakub Sobczak na 100m uzyskał czas 14'64" (PB), Kamil Kaźmierczak na 100m - 14'89" (PB), Jakub Mamot w skoku w dal - 5,20m, Aleksander Bańkowski w skoku w dal - 5,19m, Mikołaj Buduj w skoku w dal - 6,01m, a w biegu na 100m - 12'46"

Debiut w Mistrzostwach Polski seniorów zaliczyła Joanna Mosiek. Zawodniczka rawickiego Kadeta startowała w trójskoku na 96 edycji imprezy, która w tym roku odbyła się we Włocławku. Lekkoatletka zakończyła konkurs na 9. miejscu z wynikiem 12,06. Do ścisłego finału zabrakło jedynie 4 cm. Jak podkreśla jej trenerka, Aldona Świtała, szczyt formy jest szykowany  Mistrzostwa Polski juniorów, które odbędą się w dniach 11-13 września w Radomiu.