Z piekła do nieba. Zespół KA 4 odwrócił losy meczu [ZDJĘCIA]

Sport Kto w 74. minucie opuścił stadion w Pakosławiu, sporo stracił. Zespół KA 4 resPect przegrywał już dwoma bramkami z KKP Chełmża, ale zdołał odwrócić losy meczu.

W 20. kolejce Fox Travel III makroregionalnej ligi kobiet drużyna KA 4 resPect podejmowała KKP Chełmża. Ekipy spotkały się już jesienią. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego KKP wygrało 4:0.

W dzisiejszym meczu (04.06.2022) w pierwszej połowie kibice bramek nie zobaczyli.

Dziewczyny nie mogły wejść dobrze w mecz. Mieliśmy swoje sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść do bramki - przyznał po spotkaniu Paweł Janas, trener KA 4.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. Przyjezdne zanotowały dwa trafienia - w 52. i 66. minucie. Przyjezdne kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku.

Na pewno to dla nas było zaskoczenie. W szatni padły mocne słowa, że nie możemy tak podchodzić do rywali. Te dwie bramki dały nam jednak pozytywnego "kopa" - dodał trener.

Sygnał do odrabiania strat dała Dagmara Grad. W 75. minucie było już jedynie 1:2. Pobudzona ekipa gospodarzy ruszyła do ataku. Miejscowe piłkarki wyrównały w 83. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jedna zawodniczek przyjezdnych strąciła piłkę wprost na Julię Kołodziejczak. Piłkarka KA 4 z bliska umieściła piłkę w siatce.

Tuż przed rozpoczęciem doliczonego czasu gry, do zagrania z głębi pola dobiegła Aleksandra Jasiak. Okiwała jedną z zawodniczek z Chełmży, po czym uderzyła prawą nogą. Piłka po raz trzeci zatrzepotała w siatce ekipy gości. Aleksandra Jasiak wpadła w objęcia pozostałych zawodniczek z miejscowej ekipy.

Rezultat 3:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Wynik końcowy był dla nas pozytywny. Musiało to przynieść efekt. Wierzę, że to mocno nas podbudowało, mamy zwyciestwo, a za tydzień czeka nas najlepszy mecz w rundzie - z Lechem/UAM Poznań - dodał trener.

KA 4 zajmuje szóstą lokatę w tabeli trzeciej ligi. Na swoim koncie ekipa zgromadziła 25 punktów. Na piątej lokacie - z dwoma punktami więcej - znajduje się KKP.

KA 4 resPect - KKP Chełmża 3:2 (0:0)
Bramki: 0:1 (52'), 0:2 (66'), 1:2 Dagmara Grad (75'), 2:2 Julia Kołodziejczak (83'), 3:2 Aleksandra Jasiak (90')
Skład KA 4: Kaczmarek - Kołodziejczak, Bańkowiak, Chuda, Penier (46' Kilar), Łagoda, Roszkowiak, Nowak (75' Dworniczak), Grad, Andrzejczak, Jasiak