Reprezentanci Wodnika na Wiosennych Zawodach Pływackich

Autor: | Zdjęcie: Wodnik Rawicz

Reprezentanci Wodnika na Wiosennych Zawodach Pływackich - Zdjęcie główne

foto Wodnik Rawicz

Sport Udany start za pływakami rawickiego Wodnika. Rywalizowali dziś w Wiosennych Zawodach Pływackich w Poznaniu.

Impreza odbyła się na popularnej "Chwiałce". Zawodnicy wystartowali w zawodach po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią.

Rawiczanie przywieźli do domu aż dziesięć krążków. Trzy medale wywalczyła Amelia Boryczka. Były to: złoto na dystansie 100 m stylem dowolnym i dwa srebra - na dystansach 50 m  motylkowym i 100 m grzbietowym. Z trzema krążkami wrócił także Kacper Bojek. Wywalczył złoto w stylu motylkowym, srebro w stylu grzbietowym i brąz stylem dowolnym.

Dwa srebrne medale zdobył Oliwier Kasprzak - w stylach: motylkowym i dowolnym. Ostatni indywidualny krążek - srebro - wywalczył Jan Paluszkiewicz w stylu dowolnym.

Rawicki Wodnik wystawił także sztafetę 4x50 metrów stylem zmiennym. Ekipa w składzie: Amelia Boryczka, Natalia Salamońska, Kacper Bojek i Oliwier Kasprzak wywalczyła drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom udanych startów okraszonych rekordami życiowymi - podkreślają trenerzy rawickiego Wodnika.