Reklama

Ze Sparty do kadry Polski. Marcela Kędzierska w reprezentacji kraju

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Sparta Miejska Górka

Ze Sparty do kadry Polski. Marcela Kędzierska w reprezentacji kraju - Zdjęcie główne

Marcela Kędzierska | foto Sparta Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Piłkarska Reprezentacja Polski Kobiet U15 spotka się w marcu w Grodzisku Wielkopolskim. Do kadry została powołana zawodniczka Sparty Miejska Górka - Marcela Kędzierska.

Przypomnijmy. W Sparcie Miejska Górka prężnie działa drużyna dziewcząt do lat 15. Trenerką jest Agata Polowczyk. Zespół odnosi sukcesy. Niedawno wywalczył Mistrzostwo Wielkopolski w Krotoszynie w kategorii do lat 15. Przed drużyną teraz walka w mistrzostwach Polski. 

W środę (22.03.2023) przedstawiciele Sparty poinformowali w mediach społecznościowych o tym, że ich piłkarka - Marcela Kędzierska została powołana do kadry kraju. Reprezentacja U15 spotka się na zgrupowaniu w dniach 7-10 marca. 

- Marcela jest zawodniczką zaangażowaną i bardzo pracowitą do tego świadomą i cierpliwą. Trenuje w klubie i dodatkowo w Lesznie pracuje indywidualnie nad motoryką - podkreśla Agata Polowczyk ze Sparty Miejska Górka. - Nigdy nie narzeka, zawsze jest uśmiechnięta i radosna, co pozytywnie wpływa na zespół. Czerpie ogromną radość z tego, co robi i oby zostało tak jak najdłużej. Przy tym wszystkim ma wiele pokory w sobie, co dodaje jej kolejnej wartości. Jej ciężka praca została zauważona i wynagrodzona. Mam nadzieję, że to dopiero początek jej pięknej przygody z piłką. Duży wkład i słowa uznania dla rodziców, którzy wożą Marcelę po 60 kilometrów w jedną stronę - średnio cztery razy w tygodniu, ale jak trzeba, to i 6 razy w okresie przygotowawczym. Takie wsparcie i tacy rodzice to skarb.

Agata Polowczyk cieszy się, że dziewczyny z mniejszych klubów i miejscowości są zauważane i dostają swoje szanse, nie tylko na poziomie wojewódzkim, ale także reprezentacji Polski. 

- Nigdy nie dorównamy liczbą większym miastom i akademiom, ale na pewno mamy jakość i atmosferę. Ciężka praca plus wiara w siebie równa się sukces. Myślę, że sporo jest takich diamencików w klubach chłopięcych czy poza dużym miastem i trzymam za nie kciuki, żeby trafiły na odpowiednie osoby i odpowiednie zespoły - mówi trenerka.

Marcela Kędzierska nie jest pierwszą zawodniczką, która została powołana do kadry Polski. Latem takie wyróżnienie otrzymała Lena Adamska, również trenująca w Sparcie.

- Posiada dużo pozytywnych cech prawdziwego sportowca i jest utalentowaną młodą piłkarką - mówi o Lenie Agata Polowczyk. - Praca z takimi zawodniczkami to sama przyjemność, ale cały nasz zespół składa się z wartościowych osób co sprawia, że dobrze nam razem i lubimy z sobą przebywać. Do tego ciężko pracujemy, a przy tym też dobrze się bawimy i w takich warunkach rodzą się kadrowiczki. Trzymam kciuki za Marcelę - podsumowuje trenerka Sparty Miejska Górka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE