Medale lekkoatletów rawickiego Kadeta w Poznaniu i Lesznie. Rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski - Zdjęcie główne
8

SportMłodzicy i juniorzy młodsi stawili się na poznańskim Golęcinie. W dniach 1-2 czerwca 2024 roku najlepsi wielkopolscy lekkoatleci rywalizowali w mistrzostwach województwa. Wśród nich byli sportowcy z rawickiego Kadeta.

Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu - zawodnicy Kadeta Rawicz z medalami

W Poznaniu rawicki klub reprezentowała znakomita grupa zawodników, która przywiozła trzy medale.

- Mistrzem Województwa w kategorii U18 został nasz czterystumetrowiec Oliwier Frąckowiak, wbiegając na metę z czasem 49,90". To kolejny znakomity bieg Oliwiera, na którego Mistrzostwa Polski czekamy z niecierpliwością - podkreśla Aldona Świtała, trenerka w rawickim klubie. - Wicemistrzynią Wielkopolski w wieloskoku U16 została Aleksandra Dudzińska, skacząc ,,życiówkę" 10,76m. Dziewczyny skakały z różnie wiejącym wiatrem, co wpływa na zwiększenie ich doświadczenia na skoczni - dopowiada.

Aleksandra Dudzińska wystartowała także w skoku w dal. W nim zajęła szóstą lokatę z rezultatem 4.63m.

- W swoim debiucie na zawodach rangi wojewódzkiej nasza świeża kadetka Amanda Olejnik zdobyła brązowy medal w rzucie oszczepem U16, posyłając go na odległość 25m, co jest jej nowym rekordem życiowym - dodaje.

Amanda Olejnik brała udział również w konkursie pchnięcia kulą. Zajęła ósmą lokatę z wynikiem 7,28m, który jest jej nowym rekordem życiowym. Pozostali lekkoatleci rawickiego klubu także zajmowali miejsca w czołówce.

• Szymon Skotarek - pchnięcie kulą - 7. miejsce 8,68m (PB*);
  • Tymoteusz Lalik- wieloskok - 5. miejsce 9,96m PB;skok w dal- 9miejsce 4,51m PB;
  • Daria Danek - skok w dal - 13. miejsce 4,35m PB; 100m- 13,97";
  • Hanna Bernard - wieloskok - 12. miejsce 9,18m PB; skok w dal - 4,09m PB;
  • Lena Kędziora  - skok w dal 3,31m; 100m -15,97".
*PB - rekord życiowy

Złoto i dwa brązowe medale Kadeta Rawicz na Mistrzostwach Wielkopolski w Lesznie

Z kolei 26 maja, na stadionie w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kategoriach U12 i U14. Najlepiej z rawickich lekkoatletów wypadła Dominika Maćkowiak, która w konkurencji skoku w dal zdobyła złoty medal. Ustanowiła też rekord życiowy, który aktualnie wynosi 4,75m. Zawodniczka wystartowała również w biegu na 100m, pokonując linię mety z czasem 14’05” (PB*).

Dwa brązowe medale wywalczyli jej klubowi koledzy: Mikołaj Krupieńczyk i Maciej Mieloch. Mikołaj Krupieńczyk w biegu na 300m uzyskał wynik 43’02” (PB) i stanął na najniższym stopniu podium. Lekkoatleta wystartował również w biegu na 100m, gdzie w biegu eliminacyjnym z czasem 13’50” zakwalifikował się do dalszej rywalizacji na tym dystansie. W biegu finałowym Mikołaj przekroczył linię mety z czasem 13’74” i ostatecznie znalazł się na piątej lokacie.

Trzeci krążek - także brązowy - wywalczył Maciej Mieloch, posyłając oszczep na odległość 14,51m. Lekkoatela wystartował również w biegu na 100 metrów, gdzie uzyskał czas  16’60”.