Złoty Oliwier Frąckowiak. Medal Mistrzostw Europy U18 wywalczył w sztafecie

Złoty Oliwier Frąckowiak. Medal Mistrzostw Europy U18 wywalczył w sztafecie - Zdjęcie główne
5

Sport Wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego to zaszczyt dla każdego polskiego sportowca. Dostąpił go Oliwier Frąckowiak, zawodnik Kadeta Rawicz, który wraz z kolegami z reprezentacji Polski wywalczył złoto na Mistrzostwach Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy.

Bańska Bystrzyca na Słowacji była miastem, w którym zorganizowano lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U18. Jedną z konkurencji była sztafeta szwedzka. W tej sztafecie każda zmiana oznacza bieg na dłuższym dystanie (100 m, 200 m, 300 m, 400 m).

W reprezentacji Polski - w eliminacjach - wystąpił Oliwier Frąckowiak. Biegł na 300 metrów. Na pozostałych zmianach zaprezentowali się: Nikodem Dymiński (100m), Aleksander Wojtasik (200m) oraz Bartłomiej Adamczyk (400m). Biegacze w sobotnich eliminacjach zaprezentowali się rewelacyjnie. Awansowali do niedzielnego finału. W nim już jednak Oliwier Frąckowiak nie wystąpił.

W finale Biało-Czerwoni spisali się kapitalnie. Zajęli pierwsze miejsce. Wszyscy biorący udział w sztafecie szwedzkiej otrzymali złote medale i wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego.

W tym samym czasie, Joanna Mosiek brała udział w Czwórmeczu U23. Impreza odbyła się w Krakowie. Zawodniczka Kadeta wystartowała w trójskoku. Uzyskała odległość 12,75m. Lekkoatletka zajęła czwartą lokatę w konkursie, ale dołożyła cegiełkę do znaczącej wygranej Polski w klasyfikacji generalnej imprezy. Kolejne lokaty zajęły: Czechy, Ukraina i Węgry.