Zmiażdżyli Wielkopolankę

Zmiażdżyli Wielkopolankę - Zdjęcie główne

Drużyna Radojewskiego podczas 9. kolejki miała mierzyć się na wyjeździe z Ostrovią. Z powodu oberwania chmury, jakie przeszło nad Ostrowem Wielkopolskim w sobotnie popołudnie, mecz został przełożony. Boisko było przesiąknięte wodą do tego stopnia, że nie nadawało się do gry. Termin rozegrania tego meczu nie został jeszcze ustalony. Podczas 10. kolejki drużyna Radojewskiego na własnym obiekcie gościć będzie beniaminka - Odolanovię Odolanów. Pierwszy gwizdek w sobotę o 16.00.

Swój mecz na własnym obiekcie rozegrała z kolei Rawia II Rawag Rawicz. Drużyna prowadzona przez Tomasza Skrzypczaka podejmowała Wielkopolankę Szelejewo. Goście do meczu z Rawią przystąpili mocno podbudowani ostatnim, efektownym zwycięstwem (7:0 ograli Ruch Bojanowo - przyp. red.). Niedzielne starcie to już jednak zupełnie inna historia. Z uwagi na fakt, że pierwsza drużyna nie zagrała swojego sobotniego meczu, zdecydowana większość mogła wystąpić w niedzielnym pojedynku w A klasie. - Potraktowaliśmy ten mecz jako jednostkę treningową dla pierwszej drużyny - mówił trener Rawii II Tomasz Skrzypczak. Miejscowi „naszpikowani” graczami, którzy na co dzień występują w IV lidze, od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę. Wielkopolanka była bezradna i bardzo szybko straciła pierwsze bramki. Klasycznym hat-trickiem w pierwszej połowie popisał się Marcin Masełkowski, a jedno trafienie dołożył Jakub Borowczyk. W przerwie trener Rawii dokonał aż 6 zmian w składzie i poziom nieco się wyrównał. Na boisku został jednak Masełkowski, który w drugiej odsłonie po raz czwarty pokonał bramkarza gości. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Tomasz Wawrzyniak, który tym samym ustalił wynik meczu na 6:0. W drugiej odsłonie rawiczanie nie wykorzystali rzutu karnego. - Kosma Zawidzki chciał się nieco „zabawić” i przekombinował - tłumaczył trener Skrzypczak. Następny mecz Rawia II zagra na wyjeździe. W niedzielę o 14.00 zmierzy się z LUKS-em Stare Bojanowo.

Rawia II Rawag Rawicz - Wielkopolanka Szelejewo 6:0 (4:0)

1:0 - Marcin Masełkowski (8'), 2:0 - Marcin Masełkowski (16'), 3:0 - Marcin Masełkowski (21'), 4:0 - Jakub Borowczyk (34'), 5:0 - Marcin Masełkowski (66'), 6:0 - Tomasz Wawrzyniak (83')

Rawia: Kosma Zawidzki - Mateusz Górkowski, Patryk Skrzypczak, Bartosz Materkowski (46'Patryk Siniecki), Damian Walkowiak, Marcin Masełkowski, Kamil Niedźwiedź (46'Kamil Cheba), Arkadiusz Wąchała (46'Seweryn Materkowski), Dominik Mucha (46'Szymon Zaborowski), Kamil Duda (46'Tomasz Wawrzyniak), Jakub Borowczyk (46'Oskar Maciejewski)