Zwycięstwa Rawii, Sarnowianki i Awdańca. Porażka Orli Jutrosin [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Trzy z czterech ekip z powiatu rawickiego wygrały w niedzielę swoje ligowe spotkania.

Swoje pierwsze w tym sezonie spotkanie w Proton klasie A Proton gr. 7 rozegrała w niedzielę Sarnowa Sarnowianka. Piłkarze ze Stadionu Leśnego podejmowali Zjednoczonych Pudliszki

Goście szybko, bo już w 5. minucie wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu karnego. Miejscowi doprowadzili do remisu jeszcze przed przerwą. W 38 minucie  debiutanckiego gola w barwach zespołu z Sarnowy zdobył Mateusz Straburzyński. Asystę zanotował Paweł Domagała. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron tylko gospodarze strzelali już bramki. Padły one w ostatnim kwadransie. Trafienia zanotowali: Wojciech Klima, Paweł Domagała i Mateusz Straburzyński.

Sarnowa Sarnowianka - Zjednoczeni Pudliszki 4:1 (1:1)
Bramki: 0:1 (5'), 1:1 (38' M. Straburzyński), 2:1 (80' W. Klima), 3:1 (86' P. Domagała), 4:1 (93' M. Straburzyński)
Skład Sarnowianki: E. Siecla, W. Klima (83' A. Nowak), P. Bernadek, M. Kubeczka (72' S. Bella), K. Stachowiak, M. Straburzyński, M. Gąsiorowski, S. Sęk (85' G. Berger), P. Domagała, K. Adamczak (60' M. Górniak), D. Kramarczyk (75' J. Siecla)

Pierwsze trzy punkty w Red Box V lidze wywalczyła Rawia. Podopieczni Kamila Pilarskiego grali na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra. Przyjezdni musieli sobie radzić w dziesiątkę od 33. minuty. Czerwoną kartką został ukarany Patryk Wawrzyniak. Przed końcem pierwszej połowie trafienie zanotował Kamil Cugier. Ten sam zawodnik strzelił drugą bramkę w 63. minucie. Gospodarze zanotowali gola kontaktowego, na wyrównanie zabrakło im czasu.

W najbliższej kolejce na Rawię czeka spadkowicz z IV ligi, Polonia 1912 Leszno. Początek spotkania przy ul. Spokojnej w sobotę o godz. 17.00.

Zefka Kobyla Góra - Rawia Walbet Rawicz 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Kamil Cugier (43'), 0:2 Kamil Cugier (64'), 1:2 (83')
Rawia: Wolny - Zagórski (70′ Robak), Orłowski, Cierniak (37′ Kubiak), Marchewka (75′ Kupczyk), Skrzypczak, Molka, Witkowski (70′ Szymanowski), P. Wawrzyniak, Sosnowski, Cugier

Zwycięstwo na wyjeździe w Proton klasie A, gr. 8 z Lasem Kuczków zanotował Awdaniec Pakosław. Dublet dla przyjezdnych zanotował Karol Deka. Gospodarze strzelili tylko jedną bramkę. Las - Awdaniec 1:2.

Niestety, porażkę poniosła Orla Jutrosin. Ekipa grała na wyjeździe z Gladiatorami Pieruszyce. Gospodarze strzelili trzy bramki w pierwszej połowie. W drugiej części meczu nastąpił zryw przyjezdnych. Trafienia dla Orli zanotowali Karol Grocholski i Hubert Łęcki. Bramki wyrównującej goście nie strzelili. Gladiatorzy - Orla 2:3.