Zwycięstwo Pelikana na początek rundy. Dublet Patryka Biegały [FOTO]

Sport Wynikiem 3:1 dla Pelikana Dębno Polskie zakończyło się dzisiejsze spotkanie z Piastem Nowy Belęcin. Dublet zanotował Patryk Biegała, ostatnie trafienie dołożył Wojciech Niedźwiecki.

Goście przyjechali do Dębna Polskiego w jedenastu, w związku z czym nie mogli przeprowadzić żadnej zmiany w trakcie spotkania klasy okręgowej. Rywalizowali z gospodarzami jak równy z równym.

Zespół z Dębna Polskiego wyszedł na prowadzenie już w dziewiątej minucie. Kilkadziesiąt sekund wcześniej sędzia dopatrzył się zagrania ręką zawodnika z Nowego Belęcina w polu karnym. Arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Patryk Biegała.

Przyjezdni nie zamierzali łatwo oddać pola. Od około 30 minuty radzili sobie w dziesiątkę. Po przypadkowym uderzeniu piłką w twarz, jeden z piłkarzy z Nowego Belęcina zszedł z murawy. Mimo osłabienia, goście strzelili bramkę kontaktową w 35. minucie, po nieporozumieniu w szeregach defensywy dębnian. Po tym golu, zawodnik z Nowego Belęcina powrócił na murawę, a goście poszli za ciosem. Po faulu w polu karnym Pelikana, sędzia wskazał na "jedenastkę". Strzał obronił jednak Dominik Sadowski. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1:1.

W drugiej połowie śmielej zaatakowali gospodarze. Patryk Biegała wyprowadził na prowadzenie gospodarzy w 53. minucie. Wykorzystał rzut karny, przyznany za faul w "szesnastce". Ten sam zawodnik miał duży udział przy trzeciej bramce. Jego strzał sparował bramkarz gości, ale piłka spadła pod nogi Wojciecha Niedźwieckiego. Napastnik gospodarzy z bliska dobił piłkę do siatki.

Mecz zakończył się rezultatem 3:1. Duża w tym zasługa Dominika Sadowskiego, który - oprócz obronionego rzutu karnego - kilkukrotnie uchronił gospodarzy przed utratą drugiego gola. -  Swoim doświadczeniem wprowadzał spokój i wybronił nam ten mecz. Chciałbym mu podziękować - powiedział Łukasz Bojdo, trener Pelikana. - Goście postawili nam bardzo wysoko poprzeczkę. Jeszcze musimy popracować na wiosnę, żeby wszystko wychodziło nam tak, jak jesienią. Dziś wygraliśmy dzięki konsekwencji w grze - dodał

Red Box klasa okręgowa, grupa 5
Pelikan Dębno Polskie - Piast Nowy Belęcin 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Patryk Biegała (9'), 1:1 - (35'), 2:1 - Patryk Biegała (53'), 3:1 - Wojciech Niedźwiecki (88')
Skład gospodarzy: Sadowski - Ryznar (70' Krenc), Leciejewski, Kendzia, Frąszczak (45' Szynkarek), Wawrzyniak, Bagiński (89' Kmieć), Wąchała (87' Szczęsny), Biegała, Szaroleta (65' Juskowiak), Hodura (54' Niedźwiecki)