Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Marika Tatarek

Zwycięstwo Sparty, porażka Sarnowianki  - Zdjęcie główne

foto Marika Tatarek

Sport W odmiennych nastrojach kończyli swoje spotkania na własnych obiektach piłkarze Sparty Miejska Górka i Sarnowianki Sarnowa. Ekipa znad Balatonu wygrała sobotni mecz z Zjednoczonymi Pudliszki 6:0. Porażkę na swoim boisku poniosła natomiast Sarnowa Sarnowianka - przegrywając 1:2 z LZS Cielcza.

Spotkanie Sparty Miejska Górka ze Zjednoczonymi Pudliszki w pierwszej połowie nie było emocjonujące - dużą rolę odegrał też panujący na dworze upał. Podania były nieczyste, większość akcji skupiała się na liniach bocznych, a piłka rzadko wędrowała na pole karne jednej czy to drugiej ekipy. Po 45 minutach było 0:0.

Sparta Miejska Górka wygrywa 6:0

Druga połowa to prawdziwa kanonada gospodarzy. Trzy pierwsze bramki dla Sparty padły niemal jedna po drugiej - pierwszą w 57. minucie zdobył Paweł Kowalski. Dwie minuty później ten zawodnik ponownie wpisał się listę strzelców. Na 3:0 dla drużyny znad Balatonu podwyższył chwilę później Dawid Durczewski - po asyście Michała Łysiaka.

To był ewidentnie dzień Pawła Kowalskiego, który zdobył jeszcze 2 bramki dla Sparty - w 77.  i 85. minucie. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował - w ostatniej minucie meczu - Zbigniew Rak, po asyście Dawida Durczewskiego.

Red Box klasa okręgowa, gr. 5
Sparta Miejska Górka - Zjednoczeni Pudliszki 6:0

Bramki: 1:0 Paweł Kowalski (57’), 2:0 Paweł Kowalski (59’), 3:0 Dawid Durczewski (62’), 4:0 Paweł Kowalski (77’), 5:0 Paweł Kowalski (85’), 6:0 Zbigniew Rak (90’)
Skład Sparty: Kmieć - Rak, Hądzlik, Niedźwiedź, Adamiak (Malchrzycki 66’), Siecla, Pernak (Durczewski 51’), Żyto (Subera 41’), Gmerek (Długi 75’), Kowalski, Marchewka (Łysiak 51’)

Sarnowianka Sarnowa bez punktów

Niestety, powodów do zadowolenia po sobotnim meczu nie mają zawodnicy Sarnowianki. Na Stadionie Leśnym gospodarze ulegli drużynie LZS Cielcza. Goście wyszli na prowadzenie już 2. minucie spotkania, po samobójczym golu Piotra Łakomego. W 59. minucie drugiej połowy, piłkarze z powiatu jarocińskiego zdobyli bramkę, która - jak się potem okazało - zagwarantowała im komplet punktów. Sarnowiance dopiero w 89. minucie spotkania udało się strzelić gola. Zdobył go Michał Gąsiorowski.

Sarnowa Sarnowianka - LZS Cielcza 1:2