Reklama

13-latek z Gościejewic najlepszy w Polsce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartłomiej Józefowiak, zawodnik klubu MUKS Szok Bojanowo, okazał się najlepszy w skoku w dal w Finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Na zawodach, które odbyły się 19 czerwca, uzyskał jednak rewelacyjny wynik 5.79 m, drugi zawodnik za nim skoczył 5.36 m.

- Wielkie brawa dla Barka, zasłużył na ten wynik swoją ciężką pracą - podkreśla trener Maciej Ratajczak.

W finale Czwartków Lekkoatletycznych startowały również Nikola Szumna (rocznik 2012) i Małgorzata Zuter (rocznik 2010). Ich występy nie poszły, jednak tak jak się wcześniej spodziewano, bo - jak wyjaśnia trener - Nikola była najmłodsza wśród zawodników i debiut w tak dużej imprezie mocno ją zestresował, a Gosia odniosła kontuzję pięty. Trener zapowiada jednak, że dziewczyny na pewno za rok pokażą, co potrafią.

Reprezentanci MUKS Szok Bojanowo brali też udział w Mistrzostwach Wielkopolski U16.  Poszło im świetnie.
 
Zofia Ratajczak zwyciężyła w skoku w dal z wynikiem 5.40 m uzyskała swój drugi najlepszy wynik w sezonie i nadal prowadzi w tabelach w Polsce.
 
Największą niespodzianką była Klaudia Piotrowska, która zadebiutowała w biegu na 2000 m wygrywając w czasie 6.59. 45 s. z rewelacyjnym wynikiem 8. w kraju (w tej kategorii wiekowej Klaudia jest rok młodsza).
 
Zawodnicy dostali powołania do reprezentowania województwa wa finał „Lekkoatletyka dla Każdego” do Sieradza. Klaudia Piotrowska, Blanka Piotrowska, Zofia Ratajczak, Zuzanna Gawlicka i Bartłomiej Józefowiak, ale niestety termin zawodów pokrywa się z uroczystym zakończeniem klas ósmych i trzy zawodniczki nie mogą pojechać. Bartłomiej pojedzie i wystartuje tym razem w skoku wzwyż.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE