Reklama

24 nowe przypadki w powiecie rawickim

Opublikowano:
Autor:

24 nowe przypadki w powiecie rawickim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 196 osób w regionie. W tym jest 24 mieszkańców powiatu rawickiego.

Ze wszystkich osób, u których stwierdzono koronawirusa, tylko dwie przebywają w szpitalu. Reszta musi pozostać w izolacji domowej.

- To nie jest tak, że mamy do czynienia z jakimś jednym ogniskiem albo, że wszystkie te przypadki pojawiły się jednocześnie. To są różnorodne dane, które spływają od jakiegoś czasu i dopiero w dzisiejszym raporcie urząd je wszystkie wykazał - wyjaśnia Grażyna Marczyńska, szefowa rawickiego sanepidu. 

Jak mówi, przypadki podane dziś przez województwo to zachorowania wykazane w różych miejscach i czasie. Są wśród nich osoby, które miały robione badanie, bo było to konieczne przed jakimś planowanym zabiegiem, które faktycznie wykazywały jakieś objawy. To także 3 pracowników DPS-u w Osieku i jedna osoba z jutrosińskiego zespołu szkół.

- Do poniedziałku włącznie na kwarantannie i nauczaniu zdalnym przebywa cała jedna klasa, część kolejnej oraz kilkoro nauczycieli - informuje burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE