25-lecie Samorządności w Bojanowie

25-lecie Samorządności w Bojanowie - Zdjęcie główne

Wiadomości

Od nietypowego meczu piłki nożnej w sobotnie popołudnie rozpoczęły się obchody 25-lecia Samorządności w gminie Bojanowo.

Do rywalizacji stanęły dwie drużyny. Pierwszą stanowili gminni samorządowcy, których wspierali burmistrz, Maciej Dubiel z zastępcą, Krzysztofem Kurpiszem. W skład drugiej ekipy weszły koszykarki MUKS-u oraz młodzi piłkarze Szoku Bojanowo. Mimo zaciętej walki i huraganowych ataków młodych sportowców do ostatniej minuty, samorządowcy wygrali spotkanie 5:4. W przerwie został rozegrany konkurs rzutów karnych. Trzech najcelniej strzelających "jedenastki" otrzymało w nagrodę po piłce.

Po części sportowej, impreza przeniosła się do amfiteatru im. M. Stoora. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci, młodzież i dorośli oraz zespoły muzyczne z terenu gminy Bojanowo. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny: "Moja miejscowość, moja mała Ojczyzna. Portret gminy Bojanowo".