Reklama

49 przypadków koronawirusa w DPS Pakówka. Nikt nie wymaga hospitalizacji

Opublikowano:
Autor:

49 przypadków koronawirusa w DPS Pakówka. Nikt nie wymaga hospitalizacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po stwierdzeniu u jednego z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pakówce przebywającego w rawickim szpitalu dodatniego wyniku w kierunku Covid-19, w piątek 9 października zapadła decyzja o pobraniu wymazów od wszystkich mieszkańców i pracowników placówki. Są już wyniki.

Jak poinformowały kilkadziesiąt minut temu władze powiatu, badania przeprowadzono w sobotę dzięki współpracy Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej, służb Wojewody Wielkopolskiego oraz 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś przekazano wyniki. Na 262 wykonane badania, wynik pozytywny stwierdzono u 49 osób. W tej grupie jest 30 mieszkańców domu i 19 pracowników.

"W związku z zaistniałą sytuacją dyrekcja placówki, w porozumieniu ze służbami sanitarnymi i zarządzania kryzysowego podjęła stosowne działania. Wszyscy mieszkańcy DPS-u, u których stwierdzono obecność koronawirusa pozostaną na terenie Domu, gdzie będą izolowani w wydzielonej strefie. W chwili obecnej stan ich zdrowia jest dobry. Natomiast pracownicy mogą odbyć izolację i kwarantannę na terenie placówki, bądź pozostać w izolacji lub kwarantannie domowej" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE