Reklama

Akcja test&go w Rawiczu. Dziś kolejki przed wejściem

Opublikowano:
Autor:

Akcja test&go w Rawiczu. Dziś kolejki przed wejściem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Rawiczu na terenie szkoły podstawowej w Sierakowie po raz trzeci stanął mobilny punkt pobierania wymazów do testów na koronawirusa.

Testy są wykonywane wszystkim, którzy się zarejestrowali. Około 300 osób, głównie pozostających w kwarantannie na testy skierował rawicki Sanepid. Dziś próbki zostały pobrane łącznie od 500 osób. Wymazy będą pobierane od g. 10.00 do 16.00 także jutro.

Tym razem nie jest to typowy punkt drive thru. Do pobrania wymazów należy podejść pieszo. Według dyrektor Powiatowej Stacji Epidemiologicznej, Grażyny Marczyńskiej ma to przyspieszyć pobieranie wymazów oraz zwiększyć liczbę osób, które będzie można przetestować.

Do południa przed bramkami miasteczka wymazowego utworzyła się kolejka kilkudziesięciu osób. Czas oczekiwania liczono na ponad godzinę. Po południu liczba oczekujących znacznie się zniejszyła.

- Dzięki tej akcji poznamy stan zdrowia mieszkańców i bedziemy mieli bardziej jasny obraz stanu epidemicznego na terenie powiatu - mówi starosta, Adam Sperzyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE