Reklama

Auto samo powiadomiło służby o wypadku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Auto samo powiadomiło służby o wypadku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek - 18 października 2022r. - około godziny 20.00 miejscowe służby zostały zawiadomione o wypadku, do jakiego miało dojść u zbiegu ulic Działkowej i Bocianiej w Masłowie (gmina Rawicz).

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym zostało wysłane przez... system zainstalowany w aucie, który w razie poważnego wypadku automatycznie wybiera bezpłatny numer alarmowy 112. System ten jest używany w pojazdach w całej Unii Europejskiej, 

Na miejsce skierowana została zarówno straż pożarna, jak i policja oraz pogotowie ratunkowe. Okazało się, że nie doszło do poważnego wypadku, ale 18-letni mężczyzna, kierujący mercedesem A200, najprawdopdobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków. 

- Gdy strażacy dotarli na miejsce, była już tam karetka, która udzielała pomocy mężczyźnie, uskarżającemu się na potłuczenia. Auto znajdowało się na poboczu i miało uszkodzone podwozie - informuje bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

- Samochód prawodpodobnie odbił się od krawężnika i ostatecznie "wylądował' na pobliskim polu kukurudzy. Kierowca jechał sam, nie spowodował zagrożenia, bo nikogo nie było w pobliżu, został więc ukarany mandatem w wysokości 100 zł - dodaje asp. sztab. Beata Jarczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE