Reklama

Autobusem jednak przez cały rok

Opublikowano:
Autor:

Autobusem jednak przez cały rok - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowe autobusy kursujące do miejscowości położonych na terenie gminy Miejska Górka miały jeździć przez kilka tygodni. Zapadła jednak decyzja, że można z nich korzystać cały rok.

     Zorganizowanie komunikacji jest efektem petycji mieszkańców gminy Miejska Górka kierowanych do starosty rawickiego. Radni powiatowi wyrazili zgodę na uruchomienie pilotażu - by zmierzyć rzeczywiste zapotrzebowanie na publiczną komunikację wśród mieszkańców gminy Miejska Górka.

      Jak zaznaczono w uzasadnieniu do uchwały, którą radni podjęli na październikowym posiedzeniu, nowo utworzona linia komunikacyjna relacji Piaski - Miejska Górka - Rawicz ma ułatwić dojazd mieszkańców gminy do instytucji publicznych, szpitala i funkcjonujących w Rawiczu urzędów. Przy okazji z transportu mogli skorzystać uczniowie dojeżdżający do szkół.

Będą jeździć dłużej

            Zgodnie z ustaleniami autobus na linii Piaski - Miejska Górka - Rawicz przez Konary, Topólkę, Dłoń, Kołaczkowice, Oczkowice, Woszczkowo, Rzyczkowo, Sobiałkowo, Jagodnię i Sarnowę miał kursować tylko do 22 grudnia. Choć ustalony termin dawno upłynął, komunikacja nadal funkcjonuje.

Nowe uzgodnienia

            Jak ustaliliśmy, zdecydowano o wydłużeniu czasu funkcjonowania linii.

- Mieliśmy w tej sprawie spotkanie z panem starostą. Zdecydowaliśmy, że autobusy będą jeździć przez cały rok, z wyłączeniem wakacji. Kosztami  jej funkcjonowania podzielimy się z powiatem po połowie - informuje burmistrz Miejskiej Górki, Karol Skrzypczak. Dodaje, że roczny koszt łącznie wyniesi 80 tys. zł, czyli samorządy zapłacą po 40 tys. zł.

            Drugie tyle do funkcjonowania linii dokłada wojewoda. - Zdecydowaliśmy się na przedłużenie z dwóch powodów. Po pierwsze, dofinansowanie na to przedsięwzięcie mamy z urzędu wojewódzkiego na rok, a po drugie - miesiąc to za mało, by przetestować, czy faktycznie takie autobusy są potrzebne. Niektórzy nie zdążyli z tego rozwiązania korzystać, a inni pewnie nawet nie wiedzieli - mówi starosta Adam Sperzyński. Jak przekazuje autobusy, co prawda nie jeżdżą wypełnione, ale nie można powiedzieć, by nie były potrzebne.

Kilkaset biletów

       - Póki, co mamy dane za niespełna dwa miesiące i w tym czasie sprzedano ponad 300 biletów. Wydaje nam się, że to całkiem sporo - dodaje Agnieszka Adamczak, naczelnik wydziału komunikacji i dróg w starostwie powiatowym. - Obecnie umowę z przewoźnikiem i gminą podpisaliśmy na pierwsze pół roku, w tym czasie informacja ma dotrzeć do jeszcze większej ilości mieszkańców – dopowiada naczelnik. Jak mówi, w dalszym ciągu w stronę miejskogóreckich wiosek dziennie będą odbywały się dwa kursy i dwa kursy z powrotem do Rawicza. Rozkład się nie zmienia.

Rozkład jazdy jest dostępny TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy