Reklama

Będą mieć halę z prawdziwego zdarzenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Miśkowiak

Będą mieć halę z prawdziwego zdarzenia - Zdjęcie główne

Promesę na rządowe dofinansowanie minister Maląg wręczyła w poniedziałek, 25 lipca | foto Joanna Miśkowiak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart otrzymał 3 mln zł dotacji z programu Polski Ład na budowę hali sportowej z zapleczem w Gostkowie. Co się będzie w niej znajdowało i kiedy zacznie się budowa?

Każdy z rawickich samorządów otrzymał dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład, z przeznaczeniem na inwestycje na terenach, gdzie kiedyś działały państwowe gospodarstwa rolne (PGR). Przy wsparciu tych funduszy w gminie Miejska Górka zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej i fragment sieci wodociągowej w Zakrzewie oraz części Roszkowa (wsparcie w wysokości 2 mln 800 tys. zł), ale także powstanie tzw. tunelowa hala sportowa. Wniosek o pieniądze na to zdanie złożyła jednak nie gmina, ale Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart, który od 13 lat prowadzi szkołę i przedszkole znajdujące się na terenie dwóch miejscowości i dwóch gmin - Miejska Górka i Krobia.

Kto ogłosi przetarg?

Inwestycja ma być jednak realizowana na działce w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej w Gostkowie, czyli na terenie gminy Miejska Górka i to prawdopodobnie ten samorząd zajmie się nadzorem nad zadaniem.

- Związek nie ma urzędników, więc prawdopodobnie my będziemy odpowiedzialni za ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy, ale wszystko to musimy jeszcze dokładnie ustalić z burmistrzem Krobi - zaznacza Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.

Co się znajdzie w sali?

W ramach zadania ma zostać wybudowana hala sportowa o wymiarach 24 metry na 44 metry o nawierzchni z trawy sztucznej lub poliuretanu, na której zmieści się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej.

W obiekcie będzie można uprawiać też inne dyscypliny sportu, takie jak siatkówka, koszykówka oraz tenis ziemny.

Konstrukcja hali będzie łukowa, a jej zadaszenie zostanie pokryte specjalną membraną. W ramach zadania zaplanowano także oświetlenie, ogrzewanie oraz podnoszenie części boków w sezonie letnim. Przy obiekcie zlokalizowane ma być zaplecze składające się z dwóch szatni z węzłami sanitarnymi, sanitariatami ogólnodostępnymi, pomieszczeniem opiekuna, trenera, a także innymi niezbędnymi do funkcjonowania sali.

- Wykonana zostanie oczywiście niezbędna infrastruktura techniczna, w tym instalacje i przyłącza, a także powstanie utwardzone dojście i miejsca postojowe – wylicza burmistrz Karol Skrzypczak.

Jak mówi, obiekt będzie wykorzystywany na lekcjach wychowania fizycznego przez dzieci i młodzież uczęszczającą do zlokalizowanej tuż obok podstawówki prowadzonej przez międzygminny związek. Po godzinach funkcjonowania szkoły będzie dostępny dla mieszkańców okolicznych wiosek, m.in. Gostkowa, Zmysłowa, Niepartu i Gogolewa.

Kiedy zacznie się budowa?

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy rozpocznie się budowa. Najpierw samorządy muszą ustalić zakres wzajemnej współpracy, a później zaczną szukać wykonawcy. Pieniądze z programu Polski Ład powinny zostać wydane do końca tego roku.

- To zadanie nie było nawet w sferze marzeń, gdyby nie dofinansowanie, to na pewno sala by nie powstała – zaznacza włodarz Miejskiej Górki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy