Reklama

Wiadomo, kto został dyrektorem Muzeum Ziemi Rawickiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wiadomo, kto został dyrektorem Muzeum Ziemi Rawickiej - Zdjęcie główne

Muzeum Ziemi Rawickiej | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka tygodni temu Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza ogłosił konkurs na dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. Wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją Adriana Miara, dotychczasowa szefowa placówki.

W marcu burmistrz Grzegorz Kubik ogłosił  konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. Trzeba go było rozpisać, bo kadencja dotychczasowej dyrektor dobiega końca.

Kolejne pięć lat w Muzeum Ziemi Rawickiej

 
Dotychczasowa szefowa placówki spełnia wszystkie wymogi określone w regulaminie konkursu, zatem burmistrz wydał zarządzenie o powołaniu jej na stanowisko Dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej.
- Pozytywnie oceniam dotychczasową pracę dyrekcji muzeum. Zaprezentowana przez Adrianę Miarę wizja kolejnej kadencji jest przekonująca i liczę na dobrą realizację - mówi burmistrz Grzegorz Kubik

 Powołanie na stanowisko dyrektora muzeum następuje na 5 lat - od 18 kwietnia 2022 roku do 17 kwietnia 2027 roku.

Co planuje dyrektor w kolejnych pięciu latach?

W kolejnej kadencji na stanowisku dyrektora Adriana Miara chciałaby kontynuować działania, które podjęto w minionych latach i które spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony zarówno lokalnej społeczności, jak i turystów odwiedzających Rawicz.

- Pragnę, aby muzeum było ważnym miejscem spotkań i dialogu społecznego, łączącego przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Przede wszystkim nadal będziemy realizować program edukacji regionalnej „Nasza historia – nasza tożsamość”, wzbogacając go o nowe tematy i formy zajęć. Nowością w muzealnej ofercie będzie program edukacji artystycznej, adresowany do różnych grup odbiorców – dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w formie warsztatów, ale także spotkań z artystami, „ludźmi sztuki”. Kontynuując misję gromadzenia dokumentów lokalnej historii planujemy utworzenie Rawickiego Archiwum Cyfrowego, aby zapewnić szerszej grupie odbiorców możliwość korzystania zarówno z naszych zbiorów regionalnych, jak i archiwaliów, które na bieżąco pozyskujemy. W planach jest także modernizacja stałej ekspozycji w celu uatrakcyjnienia przekazu. Prace będą przebiegały etapami, w zależności od naszych możliwości finansowych. Mam również nadzieję, że współpraca muzeum z instytucjami, organizacjami społecznymi, placówkami badawczymi zaowocuje nowymi i ciekawymi projektami wystawienniczymi, dokumentacyjnymi oraz edukacyjnymi - przekazuje dyrektor Adriana Miara.

Dyrektor MZR, Adrianna Miara i Burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik
foto: W.Jędrzejczak

Konkursy na dyrektorów w Rawiczu

Konkurs na szefa muzeum nie był jedynym ogłoszonym w ostatnim czasie w Rawiczu. Cały czas trwają jeszcze procedury związane z wyłonieniem dyrektorów placówek oświatowych. Burmistrz Rawicza ogłosił konkursy na dyrektorów:

  • Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały w Rawiczu
  • Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu
  • Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy