Reklama

Będzie więcej pieniędzy na rezonans i kolonoskopię

Opublikowano:
Autor:

Będzie więcej pieniędzy na rezonans i kolonoskopię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kilka tygodni temu Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że skończyły się już pieniądze na badania rezonansem magnetycznym i czas oczekiwania na te świadczenia może wynieść kilka miesięcy. Sytuacja ta ma jednak ulec poprawie.

„W celu polepszenia dostępności do badań, od dnia 1 lipca wygospodarowaliśmy dodatkowe środki finansowe na wyżej wymienione badania w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej”- poinformowała w mailu do redakcji Małgorzata Lipko, p.o. rzecznika prasowego WOW NFZ w Poznaniu zapewniając, że ukróci to kolejki na badania. Jak zaznacza, wielkopolscy pacjenci najszybciej dostaną się na badanie rezonansem magnetycznym (przypadki stabilne) w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Czas oczekiwania wynosi tam średnio 44 dni.

Poprawić ma się także dostęp do badań kolonoskopii. - Analizie poddano zarówno listy pacjentów oczekujących, jak i poziom realizacji świadczeń przez placówki mające zawarte umowy z NFZ w zakresie: badania endoskopowe przewodu pokarmowego - kolonoskopia - zaznacza Małgorzata Lipko. Jak twierdzi, WOW NFZ ma zwiększyć umowy na te świadczenia, co poprawi dostępność do badań kolonoskopii w okresie lipiec - grudzień. - Z naszych analiz wynika, że w okresie styczeń - maj, liczba badań wykonanych na rzecz pacjentów z podejrzeniem nowotworu jelita grubego w odniesieniu do ogólnej liczby wykonanych badań stanowi 30,17%.

(JM)

Czas oczekiwania na niektóre badania w Wielkopolsce, w ramach NFZ

rezonans magnetyczny - czas oczekiwania/dni: 44 - 135

koronarografia - czas oczekiwania/dni: 0 - 26

tomografia - czas oczekiwania/dni: 0 - 37

USG - czas oczekiwania/dni: 0-29

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE