W wieloletniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, mimo zmieniających się warunków politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by światło nie wyruszyło w swoją drogę. To czyni z tego daru znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. W 2024 roku Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją podróż po świecie z Christkindl w Górnej Austrii, partnerskiego miasta Betlejem, ponieważ niemożliwe było przywiezienie płomienia bezpośrednio z Groty Narodzenia Jezusa.
Tym darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju - podkreślają harcerze z 16. Rawickiej Drużyny Wielopoziomowej "Amicis".
Jak dodają, za nimi wyjątkowy weekend. Reprezentanci 16. Rawickiej Drużyny Wielopoziomowej wraz z zaprzyjaźnionymi przedstawicielami 22. Drużyny Wędrowniczej w Dąbczu i 4. Drużyny Harcerskiej z Krobi, mieli okazję jako jedyni z Wielkopolski należeć do grona polskiej reprezentacji na oficjalnej ceremonii przekazania betlejemskiego światła w Wiedniu skautom i harcerzom pochodzącym z całego świata.
Rawiccy harcerze wrócili już do kraju. Przynieśli światło na dzisiejszą (18 grudnia) sesję rady miasta. Odebrał je od harcerzy burmistrz Grzegorz Kubik.
W najbliższych dniach Betlejemskie Światło Pokoju będą mogli zabierać do domu wszyscy chętni m.in. z rawickich parafii.
Czytaj także: W rawickim liceum idą z duchem czasu