Reklama

Rawicz. Bezpłatne warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Możesz się zgłosić

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Rawicz. Bezpłatne warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Możesz się zgłosić - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Usług Społecznych w Rawiczu rozpoczęło realizację Programu profilaktycznego "Wspieramy i wzmacniamy nasze rodziny". Ma być on odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dotyczące relacji na linii dorosły - dziecko.

Reklama

Program kierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ich rodziców lub opiekunów zamieszkałych na terenie gminy Rawicz. 

- Uczestnikami programu mogą być rodziny, w których okresowo, bądź ciągle występują trudności w komunikacji w relacji rodzice - dziecko - rodzina, co może stwarzać niebezpieczeństwo podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych - m.in. używania substancji psychoaktywnych, uzależniania się od telefonu komórkowego, komputera/sieci internetowej, od gier i mediów społecznościowych, kompulsywnego objadania się - wyjaśnia Władysława Czajkowska, dyrektor Centrum Usług Społecznych.

Zajęcia, konsultacje i warsztaty. Wszystko, by pomóc naprawić trudne relacje

Jak zapewnia szefostwo CUS-u, rogram realizowany jest przez profesjonalną kadrę posiadającą wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodziną:  Gabinet Psychologiczny Agnieszka Pierzchała, Piotr Chudy MED GROUP.

W ramach programu prowadzone będą: 

  • zajęcia grupowe z psychologiem/psychoterapeutą, 
  • zajęcia sportowe z certyfikowanym instruktorem taekwondo wzbogacone o zagadnienia z pierwszej pomocy, modelującym prawidłowe postawy prozdrowotne,   
  • konsultacje i porady indywidualne dla dzieci, młodzieży i rodziców  z psychologiem/psychoterapeutą,
  •  konsultacje indywidualne dla dzieci, młodzieży i rodziców wśród których rozpoznano zagrożenie uzależnieniem bądź uzależnienie behawioralne lub od substancji psychoaktywnych,
  • psychoterapia indywidualna bądź rodzinna dla uczestników programu, potrzebujących tego rodzaju pomocy, 
  • warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców w tym „Szkoła dla rodziców”.

Udział w programie jest bezpłatny

By wziąć udział w programie i skorzystać z tego rodzaju pomocy, wystarczy tylko zgłosić się do Centrum Usług Społecznych (tel. 500 774 841). Zajęcia są bezpłatne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy