Reklama

Bojanowianie powitają nowego proboszcza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bojanowianie powitają nowego proboszcza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy ksiądz proboszcz zaprasza parafian na mszę w niedzielę o godzinie 11.00. Po Eucharystii będzie grochówka wojskowa dla wszystkich uczestników. Przy probostwie stanie namiot promocyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. Co kapłan ma wspólnego z wojskiem?

Nowy ksiądz proboszcz zaprasza na mszę świętą z wprowadzeniem na urząd proboszczowski w niedzielę 7 sierpnia o godzinie 11.00.

- Po Eucharystii grochówka wojskowa dla wszystkich uczestników. Przy probostwie będzie wystawiony namiot promocyjny Wojsk Obrony Terytorialnej - czytamy w komunikacie na stronie parafii.

Jest także kapelanem wojskowym

Nowym proboszczem parafii w Bojanowie został ksiądz ppor. Tomasz Nowak - dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomicku oraz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Bronikowie (dekanat śmigielski). Kościołami tymi kierował od lipca 2019 roku, a od 1 sierpnia rozpoczął posługę w Bojanowie.  

Ksiądz Tomasz Nowak święcenia kapłańskie otrzymał w maju 2003 roku. To także kapelan 125 batalionu piechoty lekkiej Wojsk Obrony Terytorialnej w Lesznie. Ma stopień podporucznika.

 

Co z dotychczasowym proboszczem?

Z kolei, obecny proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Bojanowie - ksiądz Wojciech Rzeźnik - został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Dłużynie, bo tamtejszy kapłan przechodzi na emeryturę.   

Ks. Rzeźnik kierował bojanowską parafią od grudnia 2013 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE