Reklama

Bojanowo. Akcja trzeźwość w mieście i okolicy. Jaki był jej efekt?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Bojanowo. Akcja trzeźwość w mieście i okolicy. Jaki był jej efekt? - Zdjęcie główne

Akcja trzeźwość w Rawiczu - listopad 2022 r. | foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto w poniedziałkowy poranek (2 stycznia 2023r.) wybrał się w podróż po gminie Bojanowo, mógł zostać na chwilę zatrzymany. W mieście i okolicy pojawili się policjanci drogówki. Znamy efekty akcji "Trzeźwość".

Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale i dla siebie, dlatego eliminacja ich z dróg jest jednym z priorytetów policji. Wczoraj (2 stycznia 2023r.) w całym województwie wielkopolskim prowadzona była akcja "Trzeźwość". Brali w niej udział także rawiccy policjanci. Można ich było spotkać o poranku w gminie Bojanowo.

Bojanowo. Akcja "Trzeźwość"

Podczas działań funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 520 osób kierujących pojazdami.

- Zatrzymano dwóch kierowców. Jeden był po użyciu alkoholu, drugi - w stanie nietrzeźwości - mówi asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. - Pierwszym zatrzymanym był 39-letni obywatel Ukrainy, mieszkający w Poniecu w powiecie gostyńskim. Kierował volkswagenem lt. Miał niespełna pół promila alkoholu w organizmie. Drugim zatrzymanym był mieszkaniec Rawicza. 56-latek kierował audi a6. Miał niespełna promil alkoholu w organizmie - dopowiada.

Obaj mężczyźni będą odpowiadali przed sądem. Obu zatrzymano też prawo jazdy. Obcokrajowiec będzie odpowiadał przed sądem za jazdę po użyciu alkoholu, a rawiczanin - za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za jazdę po użyciu alkoholu grozi grzywna nie niższa niż 2.500 zł (lub areszt do 30 dni), zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat i 15 punktów karnych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, kara pieniężna - do 60 tys. zł i 15 punktów karnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE