Reklama

Budowa ścieżki rowerowej z Rawicza do Osieka dobiegła końca [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 19 lut 2022 19:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej z Rawicza do Osieka, potwierdza to starosta Adam Sperzyński. Kiedy oficjalne otwarcie?

Jak przyznaje Adam Sperzyński, biorąc pod uwagę samą ścieżkę to budowa jest praktycznie zakończona. Dodaje, że niedawno pojawiły się wiaty rowerowe, natomiast brakuje jeszcze centrum przesiadkowego w Rawiczu oraz infokiosków. Te prace, jak podkreśla starosta, powinny się zakończyć do 28 lutego. Jednak termin zakończenia całego projektu został ostatecznie przesunięty, do 30 września.

Szczególnie ze względu na wdrażanie systemu roweru powiatowego - uściślił starosta.

Kiedy zatem ścieżka zostanie oficjalnie otwarta dla cyklistów?

Myślę, że na spokojnie zrobimy to na wiosnę - odpowiada starosta.

Przetarg na rowery zakończony

Warto wspomnieć, że zakończył się przetarg na zorganizowanie, zarządzanie i utrzymanie systemu Rawickiego Powiatowego Roweru (RPR). Spośród dwóch ofert, wybrano tę złożoną przez konsorcjum: Orange Polska S.A. i firmy Roovee S.A. z Warszawy. Zaproponowali dostarczyć rowery i zorganizować system za 1 mln 227 tys. zł podczas, gdy szacunkowa wartość w zamówienia była obliczona na 1 mln 602 tys. zł. Jak nadmienia starosta, umowa z wykonawcą nie jest jeszcze podpisana.

18 kilometrów trasy rowerowej z Rawicza do Osieka  

Przypomnijmy, 18-kilometrowa ścieżka rowerowa biegnie przez 2 gminy - Rawicz i Pakosław. Jej budowa pochłonie ponad 20 mln zł. Na inwestycję Powiat Rawicki - który jest inwestorem - pozyskał ponad 17,5 mln złotych. Partnerami w projekcie są gminy Rawicz i Pakosław, które inwestycję dofinansowały kwotami odpowiednio 3 mln 382 tys. zł i  1 mln 661 tys. zł. 

Ścieżka biegnie od dworca PKP w Rawiczu, a dalej przez ulice: Dworcową, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Rynek, Kamińskiego i Wały Powstańców Wlkp., następnie wiedzie przez Szymanowo, Słupię Kapitulną, Chojno, Golejewko, Pakosław, aż w okolice domu strażaka w Osieku. Poza budową samej ścieżki, projekt obejmował stworzenie, m.in. czterech obiektów typu "Bike & Ride", w których znajdzie się 40 stanowisk postojowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy