Reklama

Włodarz dotrzyma obietnicy i da na szkołę?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Włodarz dotrzyma obietnicy i da na szkołę? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin sprzedała za 74 tys. zł działkę na terenie sołectwa Dubin. Sołtys oraz mieszkańcy chcieliby, żeby te pieniądze przeznaczono na rozbudowę szkoły. Podobno taką obietnicę niegdyś złożył burmistrz. 

Reklama

Włodarz przyznaje, 70-arową działkę naprzeciwko cmentarza w Borku, (sołectwo Dubin) udało się sprzedać. Kupił ją prywatny inwestor. Jak ją zagospodaruje - nie wiadomo. Jak informuje wiceburmistrz Marek Glura, o ziemię „biło się” czterech oferentów.

Walka o to była, jakby był to atrakcyjny teren - przyznaje Romuald Krzyżosiak.

Co ciekawe, w tym samym dniu gmina sprzedawała jeszcze jedną działkę w samym Jutrosinie i kupił ja ten sam inwestor - za 71 tys. zł. 

Sołtys i dyrektor jednym głosem 

Sołtys Dubina, Dawid Kaczmarek mówi, że na zebraniu wiejskim we wrześniu mieszkańcy poruszyli temat sprzedaży działki w Borku. Wówczas większość zdecydowała, że pieniądze z transakcji powinny zostać przeznaczone na projekt rozbudowy szkoły.

Żeby jakoś zacząć - dopowiada i nadmienia, że w placówce konieczna jest także wymiana dachu.

Jak nie ruszymy rozbudowy teraz to może być za chwile za późno - mówi włodarz wsi. 

O potrzebie rozbudowy szkoły mówi się nie od dziś. Placówka obecnie mieści się w dwóch budynkach - w Dubinie oraz Domaradzicach.

Potrzeby mamy ogromne - przyznaje pełniąca obowiązki dyrektora Anna Kaczmarek.

Tłumaczy, że chcieliby szkołę w Dubinie rozbudować o 5-6 klas, żeby wszystkie dzieci uczyły się w jednym budynku. Anna Kaczmarek podkreśla, że jeśli rzeczywiście pieniądze ze sprzedaży działki w Borku będą przeznaczone na szkołę, bardzo ją to ucieszy. 

Pieniądze na szkołę?

Burmistrz Romuald Krzyżosiak zapewnia, że niezależnie od tego, za ile działka zostałaby sprzedana, pewne kroki inwestycyjne w dubińskiej szkole zostaną podjęte. Przyznaje, że trzeba przygotować koncepcję rozbudowy, ale przypomina, że placówka w Dubinie znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej i będą konieczne uzgodnienia z konserwatorem. To - w jego ocenie - może potrwać.

Natomiast, będziemy naprawiać dach szkoły - deklaruje włodarz.

Tym samym potwierdza, że dotrzyma słowa danego sołtysowi i pieniądze ze sprzedaży działki zostaną w sołectwie Dubin.

Cieszę, że cena poszła wysoko i mamy pieniążki dla Dubina - dopowiada Romuald Krzyżosiak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy