Reklama

By otrzymać pomoc, trzeba okazać faktury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

By otrzymać pomoc, trzeba okazać faktury - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Karol Junory, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Miejskiej Górce, do placówki wpłynęło około 600 wniosków od osób starających się o świadczenia finansowe, które mają pokryć straty spowodowane suszą. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra, do wniosków dołączyć należy także faktury.

Do 23 listopada trwa nabór wniosków o pomoc klęskową dla rodzin rolniczych. Niedawno okazało się jednak, że do dokumentu składanego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trzeba dołączyć fakturę lub faktury na minimum 5 tys. brutto, a rachunek ten musi być wydany od 1 stycznia 2021 roku do 30 września 2022 roku. Ci, którzy już złożyli dokumenty, muszą je więc uzupełnić, by zostały one rozpatrzone.

- W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 listopada 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pomoc Klęskową dla Rodzin przyznaje się osobie, która wykaże sprzedaż produktów rolnych z gospodarstwa rolnego, od 1 stycznia 2021 r. do 30 września 2022 r. w wysokości co najmniej 5.000 zł brutto. Wysokość tej sprzedaży należy potwierdzić kopią faktury - przekazuje Karol Junory, kierownik biura powiatowego ARMiR w Miejskiej Górce.

Rolnik, który złożył wniosek o przyznanie Pomocy Klęskowej dla Rodzin, jest zobowiązany złożyć do 23 listopada 2022r., do biura powiatowego agencji, kopie faktur. Za datę złożenia kopii faktur uważa się datę ich wpływu do biura powiatowego agencji, do którego został złożony wniosek o przyznanie pomocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE