Reklama

Chcą zbierać wody opadowe

Opublikowano: 14 sierpnia 2021 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz oraz Powiat Rawicki otrzymały środki na budowę infrastruktury potrzebnej do tego, by móc wykorzystywać wody opadowe do nawadniania terenów zielonych.

Reklama

Celem tzw. programu „Deszczówka” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego jest promowanie działań zapobiegających negatywnym skutkom suszy poprzez retencjonowanie i odpowiednie wykorzystywanie wody opadowej z budynków użyteczności publicznej na terenie województwa. Pula środków, którą zarezerwowano na ten projekt ma pomóc w wykonywaniu systemów magazynowania wody oraz instalacji, która umożliwi jej zagospodarowanie.

Nabór wniosków ogłoszono w lutym, a niedawno ukazała się lista zadań, które dofinansowanie otrzymają. Są wśród nich dwa zaplanowane przez rawickie samorządy.

Gmina Rawicz chce zamontować zbiorniki na wody opadowe wraz z niezbędną infrastrukturą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Rawiczu. Uzyskała na to dotację w wysokości 50 tys. zł.

Powiat Rawicki z kolei wybuduje podziemne zbiorniki wraz z instalacją, by gromadzić wody opadowe i wykorzystać je do nawadniania terenów zielonych wokół Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie. Otrzymał na to zadanie 41 tys. zł.

Podpisanie umów na realizację projektów odbyło się w miniony czwartek w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz. Zarząd województwa reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +14 / -0

    absurd!!!!!!

    WSZYSTKO ZA ZABETONOWAĆ A NASTĘPNIE ZBIERAĆ WODĘ W BETONOWE ZBIORNIKI !!!!!!!!