Reklama

Chcesz oznakować rower? Możesz uczynić to w każdej z gmin powiatu rawickiego [TERMINY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum portalu)

Chcesz oznakować rower? Możesz uczynić to w każdej z gmin powiatu rawickiego [TERMINY] - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum portalu)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci przedstawili nowe terminy znakowania rowerów. Przystąpią do tego zadania w każdej z gmin powiatu rawickiego.

Wielkopolski Bezpieczny Rower (Wiberoo) to nazwa aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru i zabezpieczenie go przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę.

Jak zauważają policjanci, E-usługa umożliwia rejestrację jednośladu w systemie o zasięgu całego województwa. Pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru oraz ewentualne oznaczenie jednośladów jako zaginionych. Udział w akcji jest dobrowolny. Jest ona przeznaczona dla:

  • osoby posiadającej: komputer/laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do internetu, dostęp do poczty elektronicznej i telefon komórkowy,
  • osoby, która zapozna się z regulaminem usługi dostępnym na stronie: https://wiberoo.pl/regulamin i  zaakceptuje jego postanowienia,
  • osoby posiadającej przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność roweru (dowód zakupu, kartę gwarancyjną)
  • osoby, która udzieli zgody m.in. na wprowadzenie zmian w rowerze.
Metoda, którą posługują się policjanci, stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę. Grawerunek jest nanoszony od spodu ramy w miejscu łączenia korb z suportem.

Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze Wiberoo, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. Właściciel w ciągu dwóch tygodni ma obowiązek zalogowania się na stronie www.wiberoo.pl, by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres e-mail, na który podczas logowania biorący udział w akcji otrzymają hasło.

Terminy znakowania rowerów w ramach systemu Wiberoo:

  1. 13.07.2022 g. 9:00 - 12:00 w Rewirze Dzielnicowych w Jutrosinie
  2. 15.07.2022 g. 12:00 - 16:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Rawiczu
  3. 17.07.2022 g. 14:30 - 18:30 w Rewirze Dzielnicowych w Pakosławiu
  4. 20.07.2022 g. 12:00 - 16:00 w Rewirze Dzielnicowych w Bojanowie
  5. 26.07.2022 g. 10:00 - 14:00 w Posterunku Policji w Miejskiej Górce

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE