Reklama

Chcesz zostać żołnierzem? Armia zaczyna w całym kraju akcję werbunkową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Chcesz zostać żołnierzem? Armia zaczyna w całym kraju akcję werbunkową - Zdjęcie główne

Wojsko Polskie | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 maja w całej Polsce ruszy akcja rekrutacyjna do dobrowolnej służby wojskowej. Ministerstwo obrony narodowej kusi potencjalnych kandydatów, między innymi wysokim wynagrodzeniem już w okresie szkolenia - 4.560 zł (brutto).

Resort obrony chce zwiększyć liczebność polskich sił zbrojnych do 300 tys. żołnierzy (250 tys. w jednostkach operacyjnych i 50 tys. w Wojskach Obrony Terytorialnej). Jednym ze środków osiągnięcia tego celu jest wprowadzenie nowego rodzaju służby w wojsku: dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Nabór rozpoczyna się już 21 maja.

Nabór do dobrowolnej służby wojskowej. Rusza akcja promocyjna

W zachęceniu cywili do wstąpienia w szeregi żołnierzy ma pomóc szeroko zakrojona kampania propagandowa. Jedną z jej części ma być przeprowadzona jednocześnie w kilkudziesięciu miastach akcja pod hasłem "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej!"

Chcesz do wojska? Wniosek złożysz także w Rawiczu

Zgłoszenia do służby będzie można składać w 102 punktach w całym kraju - 21 maja odbędą się 32 pikniki wojskowe ze stoiskami rekrutacyjnymi oraz 70 punktów rekrutacyjnych.

Jedno z takich stoisk pojawi się na rawickim targowisku, podczas festiwalu sportu. Chętni do wstąpienia do wojska będą tam mogli uzyskać wszelkie informacje o nowym rodzaju służby, a nawet od ręki złożyć wniosek o powołanie.

Na czym polega dobrowolna służba zasadnicza?

Starsi pamietają czasy, gdy służba zasadnicza była w Polsce obowiązkowa i trwała z reguły dwa lata. Dobrowolna służba zasadnicza ma podobne zasady, lecz trwa jeden rok.

Rekruci najpierw odbywają 28-dniowe szkolenie podstawowe i są skoszarowani w jednostce wojskowej, a po przysiędze zaczynają 11-miesięczny okres szkolenia specjalistycznego. W tym czasie będą mogli wybrać - czy mieszkać w koszarach, czy dojeżdżać. W przeciwieństwie do dawnej służby obowiązkowej, dobrowolną można zakończyć w każdym momencie. Po roku żołnierze mogą podjąć decyzję czy przejść do rezerwy, czy pozostać w wojsku.

Kandytatów do służby wojskowej ministerstwo kusi profitami

Jak obiecuje Ministerstwo Obrony Narodowej, służba zasadnicza przyniesie wiele korzyści dla kandydatów. Centrum Operacyjne MON zapewnia wynagrodzenie w okresie szkolenia w wysokości 4.560 zł (brutto), prawo do urlopu wypoczynkowego, możliwość wstąpienia po szkoleniu podstawowym do rezerwy aktywnej lub WOT, a po ukończeniu służby zasadniczej pierwszeństwo w naborze do służby zawodowej.

Podczas 12-miesięcznego szkolenia będzie zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie.

Szczegóły dotyczące akcji promocyjnej, warunków naboru oraz przebiegu służby opublikowano na stronie Wojska Polskiego TUTAJ

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy