Reklama

Co słychać w rawickim schronisku dla zwierząt? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Co słychać w rawickim schronisku dla zwierząt? [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Julia ma 11 lat i niedawno obchodziła urodziny. Pieniądze, które w prezencie dostała na deskorolkę, kupiła upominki dla psów z lokalnego schroniska.

Nie jest jedyną osobą, która bezinteresownie wspiera rawickie schronisko i jego podopiecznych.

Schronisko dla zwierząt przy ul. Zwierzynieckiej 3 rozpoczęło działalność w styczniu tego roku. Znajdują się w nim boksy dla czworonożnych mieszkańców, gabinet weterynaryjny oraz pomieszczenia socjalne i magazynowe.

Drogie przedsięwzięcie
Zgodnie z kosztorysem, jaki został przygotowany w 2017 roku, rawickie schronisko miało kosztować 1 mln 161 tys. złotych. Jak się później okazało, pieniędzy nie starczyło, bo tylko dwa z trzech etapów budowy pochłonęły 1 mln 189 tys. złotych. Jak wyjaśniał burmistrz Grzegorz Kubik powodem tego, że zabrakło środków, było niedoszacowanie całego przedsięwzięcia. 

Zabrakłao pieniędzy na wyposażenie schroniska [CZYTAJ]

Po wprowadzeniu kilku zmian w projekcie, odzyskaniu 200 tys. złotych udziału w schronisku w Henrykowie i przede wszystkim - dzięki darczyńcom, którzy wsparli budowę schroniska, obiekt udało się doposażyć i wreszcie zaczął funkcjonować.

Prezenty i poświęcony czas
Jak zaznaczają pracownicy schroniska, nie brakuje chętnych zainteresowanych wolontariatem. Wolontariusze muszą mieć ukończone 16. lat lub musi towarzyszyć im osoba dorosła. Jest też dużo osób, które wspomagają schronisko materialnie, kupują karmę, wyposażenie, lub oferują bezpłatne usługi.

Wolne miejsca
Obecnie w schronisku nie ma dużo zwierząt - tylko 9 psów i kilka kotów. Większość podopiecznych rawickiego schroniska szybko znajduje nową rodzinę. Od momentu jego uruchomienia adoptowano już 18 psów i 22 koty.

Jak adoptować zwierzę?
By przygarnąć czworonoga ze schroniska, trzeba przyjść i sprawdzić, kto w nim mieszka. Należy zacząć od nawiązywania kontaktu z wybranych czworonogiem - spacerów, zabawy.
- Jeśli pies, czy kot oraz dana osoba odpowiadają sobie, rozpoczynamy formalności - informują pracownicy schroniska. Dodają, że zawsze też odbywają wizytę w nowym domu zwierzęcia, by sprawdzić, czy rzeczywiście trafił w „odpowiednie ręce”. 

Schronisko jest czynne od wtorku do piątku od 10.00 do 17.00, a w soboty i niedziele od 12.00 d 15.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE