Bez wątpienia sztuczna choinka ma w sobie mniej uroku od żywego drzewka. Jeśli dobrze wybierzemy gatunek, w naszym domu będzie unosił się kojący zapach lasu. Niestety, po kilku tygodniach żywe drzewko zmęczy się pobytem w domu i będzie trzeba się go pozbyć.
Drzewko kupione z korzeniami w donicy można spróbować zasadzić w ogródku i pozwolić mu swobodnie rosnąć. Większość z nas wybiera jednak choinki cięte, które umieszcza się w specjalnych stojakach. Po pewnym czasie taka choinka zaczyna usychać i gubić igły. Jest to czas kiedy większość z nas się jej pozbędzie, żeby oszczędzić sobie bałaganu. Żywą choinkę można podarować do zjedzenia dla kóz czy owiec, ale spójrzmy prawdzie w oczy, mało kto ma taką możliwość. Zatem jak prawidłowo zutylizować świąteczne drzewko?
Co zrobić z żywą choinką po świętach? Określone zasady
Choinkę można zutylizować zgodnie z zasadami Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, do którego należą wszystkie gminy z powiatu rawickiego. W przypadku domów jednorodzinnych drzewka należy wystawić w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem są odbierane segregowane (szkło, plastik, itp.) odpady komunalne.Natomiast mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych mogą wystawiać je obok osiedlowych pojemników na odpady zmieszane przez cały okres trwania zbiórki, czyli od początku stycznia do końca lutego. Choinki można także oddawać w PSZOK-u, tak jak inne odpady biodegradowalne.
Należy pamiętać, żeby z drzewka ściągnąć wszystkie ozdoby oraz wystawić je bez stojaka lub doniczki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.