Reklama

Szkoła w Jutrosinie będzie najnowocześniejsza w powiecie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szkoła w Jutrosinie będzie najnowocześniejsza w powiecie?   - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O potrzebie remontu budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie mówiła na październikowej sesji rady jego dyrektorka - Emilia Stelmach. Dziś już wiadomo, jakie gmina ma plany wobec obiektu.

Wiceburmistrz Marek Glura potwierdził, że gmina jest w trakcie opracowywania koncepcji kompleksowego remontu szkoły.

Przygotowujemy się do złożenia wniosku do marszałka województwa - w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - na termomodernizację tego budynku - precyzuje Marek Glura. 

Zaznaczył, że jeśli uda się pozyskać środki, termomodernizacja budynku będzie połączona z rekuperacją (montaż wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła), zamontowaniem paneli fotowoltaicznych, zmianą źródła ciepła, wymianą okien, które tego wymagają oraz wymianą źródeł światła

Żeby ten budynek był jak najbardziej oszczędny - zaznacza wiceburmistrz.

Jeśli, jak mówi Marek Glura, nie uda się otrzymać dofinansowania z WRPO, gmina rozważy zgłoszenie tej inwestycji do naboru w ramach rządowego programu „Polski Ład”.

Mamy nadzieję, że po termomodernizacji będzie to najnowocześniejsza placówka ponadpodstawowa w powiecie - dopowiada Marek Glura.

Cieszę się z tej inwestycji niezmiernie, bo ona będzie służyła nam, społeczności loklanej, uczniom, nauczycielom - komentuje zapowiedzi władz gminy dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie - Emilia Stelmach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy