Reklama

Atak na Ukrainę. Rawiczanie włączają się w akcję pomocy [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Do pomocy ukraińskim uchodźcom wojennym przygotowują się samorządy, indywidualni mieszkańcy czy stowarzyszenia. Deklaracje wsparcia płyną z wielu stron.

Organizację działań pomocowych rozpoczęły urzędy gmin i starostwo. Powstało już kilka zbiórek rzeczy potrzebnych osobom uciekających z terenów działań wojennych.

Powiat rawicki solidarny z Ukrainą. Trwają zbiórki. Czego potrzeba?

Są to wszelkiego rodzaju koce, pledy, maty, pościel, ręczniki, artykuły higieniczne i środki czystości, trwała żywność, także dla dzieci, źródła zasilania, baterie powerbanki, telefony komórkowe, oraz wyposażenie medyczne - podstawowe leki, nieprzeterminowane, środki  odkażające, plastry i maści rozgrzewające itp. 

 • Apel o dostarczanie artykułów pierwszej potJutrosiniezeby wystosował wczoraj Starosta Rawicki. Rzeczy można dostarczać od poniedziałku do budynku Starostwa. ZOBACZ PLAKAT
 • Gmina Rawicz uruchomiła specjalną skrzynke mailową [email protected] na którą można wysyłać propozycje pomocy. ZOBACZ PLAKAT
 • W Rawiczu powstała także społeczna grupa "Rawicz solidarny z Ukrainą" założona przez mieszkańców. Wolontariusze również rozpoczęli artykułów pierwszej potrzeby ZOBACZ PLAKAT
 • Ta sama zbiórka ma czynny punkt zbiorczy także w Izbicach. Organizowany przez sołectwo.
 • Zbiórkę ogłosiły nawet przedszkola. Placówki w Trzeboszu i Golinie Wielkiej także organizują zbiórki. ZOBACZ PLAKAT
 • Szkoła Podstawowa w Dłoni we wtorek przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukraińców ZOBACZ PLAKAT
 • Zbiórkę artykułów od dziś prowadzi też sklep NEOPUNKT na rynku w Rawiczu. ZOBACZ PLAKAT
 • Zbiórka w remizach w Szkaradowie, Ostojach, Jeziorach, Janowie ZOBACZ PLAKAT
 • Zbiórka na rzecz uchodźców OSP Chojno  ZOBACZ PLAKAT
 • Zbiórka w Szkole Podstawowej w Sierakowie od poniedziałku ZOBACZ PLAKAT
 • Zbiórka w Jutrosinie organizowana we współracy GCKiR, OSP i lokalnych stowarzyszeń ZOBACZ PLAKAT
 • W zbiórkę włącza się także Gmina Pakosław oraz ochotnicze straże pożarne, szkoła w Chojnie, Parafia Pakosław, Sołectwo Zaorle. Szczegóły TUTAJ

Akcja pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Oferują miejsca noclegowe

Uchodźcy wojenni, którzy dotrą na teren naszego powiatu będą także potrzebować dachu nad głową.

Służby wojewody wielkopolskiego jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem konfliktu zbrojnego poleciły wszystkim samorządom sporządzić spis dostępnych miejsc noclegowych na swoim terenie, gdzie możliwe będzie tymczasowe ulokowanie obywateli Ukrainy.

Gmina Rawicz wyznaczyła na najbliższy poniedziałek posiedzenie sztabu kryzysowego. Ma on opracować techniczne szczegóły pomocy dla ewentualnych uchodźców wojennych z Ukrainy.

Już teraz na rozlokowanie osób poszkodowanych działaniami wojennymi przeznaczono jedną z sal sportowych na terenie Rawicza. Druga jest zabezpieczona do przekształcenia w szpital polowy.

Na wniosek wojewody odpowiedzieliśmy, że wskazujemy dla ewentualnych uchodźców miejsca hotelowe w OSiR i salę Kopernika - napisał na swoim profilu facebookowym burmistrz Rawicza - Grzegorz Kubik.

Dziś gotowość przyjęcia obywateli z Ukrainy zgłosiła Villa Aurora z Bojanowa. 

Wspierając naszych przyjaciół za wschodniej granicy, udostępniamy nasze pokoje hotelowe dla każdego, potrzebującego dachu nad głową. Oferujemy również, wsparcie w żywności. Jest z Nami Ivanka ze Lwowa, która z chęcią pomoże każdej osobie potrzebującej tłumaczenia - napisano na profilu facebookowym hotelu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy