Reklama

Klienci nie mogli wejść na basen. Dyrektor OSiR-u odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archwium portalu

Klienci nie mogli wejść na basen. Dyrektor OSiR-u odpowiada - Zdjęcie główne

foto archwium portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Od 12 lutego ponownie działa rawicki basen dla klientów indywidualnych. Sprawdź, w jakich godzinach obiekt jest dostępny.

Rawicka pływalnia była nieczynna od 14 grudnia, gdy ujawniono obecność bakterii legionelli. - Wyniki badań stwierdziły przekroczenie wyłącznie w instalacji prysznicowej, natomiast woda w nieckach basenowych spełnia wszelkie normy sanitarne - informował wówczas Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu.

- Normy mikrobiologiczne zostały przekroczone, ale musimy wykonać ponowne badania, a obiekt został tymczasowo zamknięty. Ta przerwa jest niezbędna dla wykonania czynności, które mają doprowadzić wodę w pływalni do właściwych parametrów, a także ze względu na czas oczekiwania na wyniki powtórnego badania wody - dodał Maciej Szymkowiak.

26 grudnia OSiR otrzymał wyniki badań, wskazujące na brak bakterii. Obiekt nie został jednak otworzony. Decyzją rządu, na kilka tygodni zamknięto wszystkie pływalnie w Polsce. Dopiero od 12 lutego ponownie baseny są dostępne wszystkich chętnych.

W minioną niedzielę na rawicką pływalnię udali się dwaj mężczyźni. - Próbowaliśmy wejść na basen o godz. 14.45. Nie zostaliśmy wpuszczeni po informacji, że od godz. 15 trwa dezynfekcja obiektu i ostatnie wejście możliwe było o 14.15 na pół godziny. Natomiast informacje na stronie Osir-u, którego zresztą bardzo rzadko się pojawiają, mówi o otwarciu w niedziele do godz. 16.  - poinformował internauta.

Sprawdziliśmy stronę internetową Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rzeczywiście, jeszcze w poniedziałek widniała informacja o otwarciu obiektu w niedzielę do godz. 16. O dezynfekcji nie było mowy. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Maciejem Szymkowiakiem, dyrektorem rawickiego OSiR-u. Przeprasza za zaistniałą sytuację. - Ograniczenie związanie jest z trwającym cały czas okresem pandemii i koniecznością regularnej dezynfekcji zarówno niecki basenowej, sprzętu i szatni. W naszym komunikacie zabrakło informacji o granicznych godzinach wejścia na basen w związku  z koniecznością dezynfekcji basenu - mówi Maciej Szymkowiak.

Ostatecznie, kryta pływalnia jest czynna:
- od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do 21.00 (ostatnie wejście na godzinę: 19.45, półgodzinne 20.15)
- w sobotę od godz. 8.00 do 21.00 (ostatnie wejście na godzinę: 19.45, półgodzinne 20.15)
- w niedzielę od godz. 8.00 do 15.00 (ostatnie wejście na godzinę: 13.45, półgodzinne 14.15)

Cennik - TUTAJ

Czytelnik zwracał także uwagę na jacuzzi, które - jego zdaniem - w weekendy nie działało. - Uruchomienie atrakcji uzależnione jest od zaleceń Ministerstwa Zdrowia i GIS, a na takie zalecenia czekaliśmy. Brak takich wytycznych skutkuje dla nas uruchomieniem od 15 lutego niecki rekreacyjnej w normalnym zakresie z zachowanie 1,5 m dystansu - odpowiada Maciej Szymkowiak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy