Reklama

Ruszyła Szlachetna Paczka. Zobacz, jak i komu można pomóc w Rawiczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kochański

Ruszyła Szlachetna Paczka. Zobacz, jak i komu można pomóc w Rawiczu - Zdjęcie główne

Wśród wspierających jest, m.in. Iga Świątek | foto Tomasz Kochański

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Rodzin, które - z przyczyn od siebie niezależnych - znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, nie brakuje. Poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyje ponad 2 mln Polaków. W 2020 r. przybyło ich 400 tys., w tym 100 tys. stanowią dzieci.

Reklama

Szlachetna Paczka to program społeczny, który działa od 2001 roku.

Opiera się na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Najpierw wolontariusze spotykają się z potrzebującymi rodzinami, nawiązują relację, poznają potrzeby, a później opisują ich historie na www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/. Następnie darczyńcy wybierają daną rodzinę i przygotowują dla niej dedykowaną pomoc - informują organizatorzy Szlachetnej Paczki.

Do Szlachetnej Paczki włączane są te rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. 

Docieramy do prawdziwej biedy - tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami - seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi - podkreślają organizatorzy.

W bieżącej edycji 14.425 rodzin otrzyma wsparcie. Nadal na nie czeka ponad 1.500 rodzin. W bieżącej edycji w pomoc włączyli się już, m.in. Iga Świątek, piłkarskie reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn, polscy olimpijczycy z Tokio, bracia z zespołu Pectus, Magda Bereda oraz muzycy grupy Cukier, ale też firmy, instytucje, jak i osoby prywatne.

Sprawdzałam na stronie Szlachetnej Paczki rodziny, którym można pomoc i wybierając województwo wielkopolskie zasmuciła mnie informacja, że w Rawiczu brakuje darczyńców - napisała nam dziś internautka. 

Jak wynika z informacji na stronie internetowej organizatora, Rawicz, obok Konina i Kalisza, jest miastem w Wielkopolsce, w którym rodziny najdłużej czekają na wybór i pomoc. Wsparcie jest potrzebne dla dwóch rodzin oraz dwóch mężczyzn. Przedstawione zostały kluczowe ich potrzeby, m.in. tona węgla, odzież czy trwała żywność. Szczegóły na stronie internetowej Szlachetnej Paczki.

Rodzinę, której chce się pomóc, można wybrać do 10 grudnia. W dniach 11-12 grudnia zaplanowano Weekend Cudów.  

Darczyńcy, którzy przygotowali dedykowaną pomoc wybranej rodzinie, dostarczą gotowe paczki do wyznaczonych magazynów (w Rawiczu - w Domu Kultury - przyp. red.), których jest tysiące na mapie Polski. Następnie za pośrednictwem wolontariuszy Paczki trafią do konkretnych rodzin w całym kraju - informują organizatorzy.

O tym, jak przygotować paczkę, przeczytasz TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE